adetsokturucu.gen.tr
adet söktürücü

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan YorumlarAdet Söktürücü

Adet söktürücü, adet kanamasının az gelmesi durumunda, beklenen zamandan geç gelmesi durumunda kullanılabilir. Bazı hallerde adet kanaması aralıklarının uzaması ya da kısalması normal kabul edilebilir. Ancak sıkça adet kanamasının erken gelmesi ya da geç bir tarihte gelmesi bazı ciddi problemlerin habercisi olabilir. Arada bir adet kanamasının gecikmesi halinde ise, bitkisel adet söktürücü kürler faydalı olabilir. Bu bitkisel kürler adet kanamasını düzene sokma etkisi de olabilir. Adet kanaması gecikmesinde, adet kanamasının normalden az gelmesi halinde adet söktürücü ürünler faydalı etkililer yapabilir.

Adet söktürücü bitkisel kürler

Biberiye ve papatya: Geciken adet kanaması için evde biberiye ve papatya bitkileriyle hazırlanmış çayın faydası olur. Kadınların pek çoğu papatya ve biberiye karışımıyla hazırlanan bu adet söktürücü çayı bilirler. Oldukça etkili olduğu da söylenir. Ancak her bitkisel ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.

Çiriş otu: Geciken adet kanaması için kaynattığınız çiriş otunu çay şeklinde balla tatlandırıp içmenizi öneririz. Bu çayı adet kanaması sökünceye kadar günde iki fincan olarak içebilirsiniz. Özellikle sabah ve akşam yatmadan önce içmenizi öneririz.

Atkuyruğu: Atkuyruğu otu ile hazırlayacağınız çayı hem det söktürücü olarak, hem de adet dönemindeki ağrıların azaltılması için içebilirsiniz. Bir fincanlık kaynamış suyun içine bir çay kaşığı atkuyruğu otu koyarak 8-10 dakika demleyin. Bu çayı isterseniz az miktarda balla tatlandırıp içebilirsiniz.

Civanperçemi ve çörek otu: Geciken adet kanamasını söktürmek için çörek otu ile civanperçemi otunu kaynatarak içebilirsiniz. Bu bitkisel çay aynı zamanda kadınların menopoz sıkıntılarını gidermede ve kısırlık sorunları içinde tavsiye edilmektedir.

Çörek otu: Adet söktürücü olarak çörek otunu direkt olarak balla karıştırarak sabah aç karnına tüketebilirsiniz. Her deva diye bilinen çörek otunun böyle bir faydası da bulunmaktadır.

Kekik: Az miktarda gelen adet kanamasının bir çaresi de kekiktir. Günde sabah, öğle ve akşam taze hazırlanmasıyla kaydıyla kekik çayı içebilirsiniz. Çayı az miktarda balla tatlandırırsanız, kekremsi tadını alacaktır.

Dereotu: Adet söktürücü olarak halk arasında kullanılan bitkilerden birisi de dereotu bitkisidir. Dereotu tohumunu döverek suyun içinde kaynatın. Bunu süzerek ılık olarak için. Geciken adet kanaması en kısa sürede gelecektir.

Adet söktürücü bitkisel çay nasıl hazırlanır?

Adet kanaması geciken bayanlar aşağıda vereceğimiz karışımı hazırlayabilir. Oldukça etkili bir bitkisel çay olduğunu göreceklerdir.
Adet Söktürücü

Bu çayın hazırlanması sırasında kullanılan bitkilerin miktarı aynı olmalıdır. Bitkisel çayı hazırlarken kesinlikle kaynatmamalısınız. Sadece kaynar suyun içinde demlemelisiniz. Çayın bir faydası da adet dönemindeki ağrıları azaltmasıdır. Bu adet söktürücü çayı taze hazırlamalı ve adet kanamasından önceki günlerden başlayarak her gün dilediğiniz bir zamanda 1 fincan olarak içmelisiniz. Şimdi bu çay için kullanacağınız bitkileri belirtelim.

Papatya, karabaş otu, maydanoz, kimyon, nane, civanperçemi, adaçayı, kuru kiraz sapı kullanacağınız bitkilerdir. Bunların hepsini aynı oranda karıştırıp çayınızı demleyerek hazırlayabilirsiniz.

Adet söktürücü bitkiler nelerdir?

Siyah koho ve mavi koho: Çok eski zamanlardan beri Amerikan yerlileri tarafından kullanılan bu bitkilerin adet söktürücü özelliği bilinmektedir. Siyah koho östrojen hormonun etkisiyle kanamayı kolaylaştırmakta, mavi koho ise rahimdeki kasılmaları arttırmaktadır.

Hayıt meyvesi: Adet söktürücü özelliği geçmişten beri bilinen hayıt meyvesi araştırmalara bile konu olmuştur. Dünyanın pek çok ülkesinde özellikle Avrupa'da doktorlar hastalarına bu meyvenin özütünü adet söktürücü olarak tavsiye etmektedir. Bunun için kullanılan hayıt meyvesi özütü ve kırlangıç otu ve rüzgar çiçeğiyle yapılan tentürdür. Bunlar uzmana danışılarak adet söktürücü olarak kullanılabilir.

Kereviz ve havuç: Bu besinler adet söktürücü olarak etkilidir. Havuç bazı toplumlarda heme gebelik önleyici, hem de adet söktürücü olarak geçmişten beri tüketilmektedir. Kereviz ise içeriğindeki butikdebeftalid denilen maddeyle adet söktürücü etkisi kanıtlanmış bir besindir.

Hatmi çiçeği: Bu bitkide bulunan betain maddesi adet kanamasının gelmesini kolaylaştırmaktadır. İçinde bu maddeden bulunan havuç, pancar, yulaf, portakal, pazı gibi besinlerde aynı etkiyi yapar. Arzu edenler bunların hepsini bir salata gibi hazırlayarak tüketebilir.

Zerdeçal: Bu bitki Asya ülkelerinde daha çok adet söktürücü olarak tüketilir. Hem tazesi, hem de kurusu bu amaçla kullanılır. Daha çok adet söktürücü olarak faydasından yararlanmak isteyenler zerdaçalı çay olarak hazırlamalıdır. Henüz hakkında bilimsel araştırmalar yapılmasa da, zerdeçalı kullananlar adet söktürücü olarak etkili olduğunu belirtirler.

Adet söktürücü olarak bunların dışında pek çok bitki kullanılabilir. Bunların arasında fesleğen, maydanoz, mercanköşk, rezene, keklik otu, kimyon vardır. Ancak her türlü rahatsızlık için bitkisel tedavi yollarının gönül rahatlığıyla kullanılması için, bir uzmana danışılması gerekir. Bu yüzden adet gecikmesi olan herkesin önce doktoruna danışmasını öneririz.

Yayınlanma Tarihi : 24.04.2017 11:50:09

Adet Söktürücü Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Adet Söktürücü"


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Adet Söktürücü Otlar

Adet söktürücü otlar; Bu sorun bazı kadınlarda büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunu çözmek için bazı yiyecekler, içecekler, bazı şifalı otlar ve bazı şifalı bitkiler vardır. Bugün ki makalemizde adet söktürücü otların ne iş...

Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Söktürücü Bitkiler, Kadınlarda ergenlik döneminde doğurganlık kazanıldığında döllenmeden sonra rahim içi damar ve doku sistemi oluşur. Burada döllenme gerçekleşmediği zaman döllenmemiş yumurtaların vajina yoluyla dışarı atı...

Bitkisel Adet Söktürücü

Bitkisel adet söktürücü, her bayan ergenlik çağında başlayıp menepoz dönemine kadar adet dönemini yaşar. Elinde olmayan bazı nedenlerden dolayı adet dönemlerinde gecikmeler nedeniyle bir sürü problemler yaşarlar. Gecikme kadınlard...

Adet Söktürücü Çaylar

Adet söktürücü çaylar, düzenli periyotlar şeklinde olması gereken adet kanaması gecikmesinde kullanılabilir. Adet gecikmesi çeşitli sebeplerden olabilir. Eğer bu gecikme çok sık oluyorsa mutlaka bir doktora gidilmesi gerekir. Ara...

Adet Söktürücü Kür

Adet söktürücü kür, normal gününde adet olamayan ve adet dönemi aksayan kadınlar için bitkisel çözümdür. Öncelikle adet söktürücü ne demektir ona bakalım. Sağlıklı her kadın menopoz dönemine girene kadar adet dönemi yaşar. Ama baz...

Adet Söktürücü Bitki Çayları

Adet söktürücü bitki çayları, kadın çok hassas ve nazik bir vücuda sahip olduğundan dolayı, adet döneminden olumsuz yönde etkilemektedir. Adet döneminin gecikmesi bir takım nedenlerden dolayı oluşabilir. Bazen bir hastalık bazen b...

Adet Söktürücü Gebeliği Sonlandırır Mı

Adet Söktürücü Gebeliği Sonlandırır Mı, Ergenlik çağına girilmesiyle bayanların tanıştığı adet dönemi bazı dönemler sıkıntılı geçebilir. Bazı dönemlerde adet dönemi gecikebiliyor. Adet döneminin gelmesine rağmen, adet olamama, ade...

Maydanoz Çayı Adet Söktürücü

Maydanoz Çayı Adet Söktürücü, Vitamin ve mineral kaynağı olan maydanozdan çay elde edilmesi adet probleminin ortadan kaldırılması için fayda sağlayan bitkisel çözümdür. Özellikle adet düzensizliği hususunda ihtiyaca cevap veren ma...

Farlutal Adet Söktürücü

Farlutal Adet Söktürücü: Etken maddesi medroksiprogesteron asetat olan farlutal adet söktürücü ilaç, vücut içerisinde doğal olarak meydana gelen kadının cinsiyet hormonu olan progesteron ile benzer özellikler göstermektedir. Fartu...

Adet Söktürücü Besinler

Adet söktürücü besinler, Kadınlar düzenli olarak her ay adet kanaması geçirirler. 28 günde bir meydana gelen adet kanaması normal olandır. Eğer düzenli olarak her ay adet kanaması görmeyen ya da gecikmeli şekilde adet kanaması gör...

Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

adet söktürücü, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Şubat - 2018