adetsokturucu.gen.tr https://www.adetsokturucu.gen.tr Adet Söktürücü, Bitkiler ve Çaylar tr-TR hourly 1 Copyright 2020, adetsokturucu.gen.tr Tue, 18 Apr 2017 00:00:00 +0000 Mon, 24 Feb 2020 00:00:00 +0000 60 Zerdeçal Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/zerdecal-adet-sokturucu.html Wed, 21 Nov 2018 14:50:15 +0000 Zerdeçal adet söktürücü ile bayanlarda meydana gelmekte olan bu geçici sürecin hızlı bir şekilde vücuttan atılması mümkündür. Bayanlarda bu dönem içerisinde bir takım sorunlar oluşmaktadır. Bu sorunlar psikolojik ola Zerdeçal adet söktürücü ile bayanlarda meydana gelmekte olan bu geçici sürecin hızlı bir şekilde vücuttan atılması mümkündür. Bayanlarda bu dönem içerisinde bir takım sorunlar oluşmaktadır. Bu sorunlar psikolojik olabileceği gibi çeşitli ağrıları da beraberinde getirmektedir. Özellikle bel ağrısı ve kasık ağrısı bu dönemde bayanları oldukça rahatsız etmektedir. Zerdeçal bitkisi meydana gelmiş olan rahatsızlıkların ve sorunların hızlı bir şekilde geçmesi ve oluşan ağrıların hafifletilmesi yönü ile bayanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu bitkinin içerisinde bulunan maddeler bayanların hızlı ve sağlıklı bir şekilde adet geçirmelerine fayda sağlar. Bunun yanı sıra zerdeçal adet dönemlerinde vücudun rahatlamasına da yardımcı olmaktadır.  

Zerdeçal adet söktürücü faydaları

Bu bitki ile bayanların her ay yaşadığı bu süreç hızlı bir şekilde geçmektedir. Bunun yanı sıra adet düzensizliği ve adet ağrıları gibi durumları da ortadan kaldırmaya fayda sağlar. Ayrıca adet belirtileri arasında bulunan baş ağrısı, sinir, psikolojik sorunlar ve stres gibi sorunların oluşmasına engel olmaktadır. 

Zerdeçal adet söktürücü nasıl hazırlanır
 • Bu bitkiyi adet söktürücü olarak kullanmak için yapılacak bir kaç yöntem bulunmaktadır. 
 • Bu yöntemlerden ilke zerdeçalın sıcak su tüketilmesidir. İnce bir şekilde doğranan zerdeçal bir çaydanlık içerisine atılarak ateşin üzerine konulur. Üzerine 1 bardak su ekledikten sonra kaynayana kadar bekletilmeli ve kaynadıktan sonra şekersiz bir şekilde içilmelidir. Bu yöntemin günde 2 defa uygulanması adet söktürmek için oldukça faydalı olacaktır. 
 • Bir diğer yöntem ise zerdeçalın bal ile karıştırılarak tüketilmesidir. İnce bir şekilde kesilen zerdeçal balın içerisine konularak tüketilir. Bu işlemin sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa yapılması adetin hızlı bir şekilde vücuttan atılmasına fayda sağlar. 
]]>
Emziren Annelerde Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/emziren-annelerde-adet-sokturucu.html Thu, 22 Nov 2018 07:31:13 +0000 Emziren annelerde adet söktürücü, doğumdan sonra süt hormonunun aşırı salgılanması sebebiyle annelerin adet düzensizliği yaşadığı görülür. Bu süreç içerisinde aşırı stres adet düzensizliği olmasını teti
Emziren annelerde adet söktürücü, doğumdan sonra süt hormonunun aşırı salgılanması sebebiyle annelerin adet düzensizliği yaşadığı görülür. Bu süreç içerisinde aşırı stres adet düzensizliği olmasını tetikler. Doğumdan sonra kanama meydana gelse de; bu loşia ismi verilen kanamadır. Özellikle doğum sonrasında başlayarak 6 haftaya kadar devam eder. Bu süreç içerisinde öncelikle yoğun kırmızı renkli kan akışı gözlerken; sonraki günlerde kanın renginin pembe ve kahverengi lekeler halinde kanama gelir. 6 hafta sonrasında kesilen loşia kanamanın sonrasında annede kanama olmaz. Bu süreç içerisinde annenin bebeğini emzirmesi ile prolaktinin ismi verilen süt hormonunun aşırı salgılanması adet düzensizliğine yol açabilir. Emziren annelerde adet olmamasıyla birlikte annede şişkinlik, asabiyet gibi problemler gözlenir. Bu süreç içerisinde adet olunmaması ile tekrar hamilemiyim sorusu akla gelir. Annenin gerekli kontrolleri yaparak doğum kontrol hapı kullanması tavsiye edilir. Doğumdan sonra oluşan kanamanın ardından doğum kontrol hapının kullanılmasının yanı sıra kontrol iğnesi de kullanılır. Uygulanan doğum kontrol iğnesi anne sütünü etkilemez. 

Emziren annelerde adet söktürücü kullanımı

Bu süreç içerisinde bebeğin sadece anne sütü ile emzirilmesi adet düzensizliği olmasını tetikler. Bu noktada paniğe kapılmamak önemlidir. Özellikle doğumdan sonra 18 aya kadar adet dengesizlikleri görülür. Bazı annelerde ise uzun süre adet kanaması olmadığı belirtilir. Ancak emzirmeyen annelerde bu süreç daha erken başlayarak; doğumdan sonra 6 ay içerisinde adet kanaması ile ortaya çıkar. Bu süreç içerisinde anne adayının doktora giderek gerekli kontrolleri yapılmasının ardından doktorun vereceği uygun ilaçlar adetin söktürülmesi sağlanır. Bu süreç içerisinde doktora sorularak bazı bitkisel önerilerle emziren annelerde adet söktürücü için tedavi sağlanır. Kullanılan bitkilerin etkilerinin anne sütü ile bebeğe geçebilir ve bu maddeler zararlı olabilir. Ayrıca kullanılan bitkilerin süt miktarında azalmaya sebebiyet verebilir. Bu süreç içerisinde doktorla görüşülerek gerekli tedbirlerin alınması ve doktorun vereceği bilgiler ışığında annenin bitkisel tedavi ile adet söktürücü noktasında gerekli tedaviyi gerçekleştirmesi gerekir. Ancak emzirme süreci bitiminde adet döngüsünün düzene bineceği belirtilir.
]]>
Adet Söktürücü Soğan Kürü https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-sogan-kuru.html Thu, 22 Nov 2018 12:57:54 +0000 Adet Söktürücü Soğan Kürü, Adet dönemi geldiği halde adetin gerçekleşmemesi döllenmeyen yumurtanın henüz bozulmamasından kaynaklanır. Bu durum diğer yumurtaların çatlamasını engellediğinden en kısa sürede kişini Adet Söktürücü Soğan Kürü, Adet dönemi geldiği halde adetin gerçekleşmemesi döllenmeyen yumurtanın henüz bozulmamasından kaynaklanır. Bu durum diğer yumurtaların çatlamasını engellediğinden en kısa sürede kişinin adet görmesi gerekir. Bu durum adet düzensizliğine de yol açarak yumurtaların tembelleşmesine neden olmaktadır. Adet görememenin bir çok nedeni olabilir. Ancak çoğu zaman kadınların adet olması gerekirken adet olamamaları soğuk algınlığı ve rahim bölgesinde oluşan enfeksiyondur. Rahim iç tabakasında bakteri ve mikropların oluşması iltihaba yol açar. Rahimde oluşan iltihap kişinin adet olmasını engelleyen en büyük faktördür. Bu gibi durumlarda adet söktürücü kullanılarak kısa sürede rahimde biriken adet kanının dışarı atılması sağlanır. Adet kanı dışarı atılmadan önce adet göremeyen kadın da vücut şişerek kişi kendini hantal hissetmeye başlar. Ellerde ve ayaklarda ateş basmaları meydana gelir. Bu gibi durumlarda adet söktürücü soğan kürü mucizevi bir kür'dür. 

Adet Söktürücü Soğan Kürü Hazırlanışı
 • 1 adet orta boy kuru soğan
 • 2 su bardağı klorsuz su
Adet söktürücü soğan kürünü hazırlamak için öncelikle klorsuz olan suyu bir cezveye koyarak içine bir kuru soğanı kabukları ile birlikte yıkadıktan sonra bir bıçak yardımı ile soğanı bölmeden dörde ayırıp suyun içine atın. Soğanı boydan ve enine çapraz olarak böldüğünüz zaman soğan dağılmayacaktır. Su kaynamaya başladıktan sonra yaklaşık olarak beş dakika kadar bu şekilde kaynamaya devam etsin. Daha sonra suyunu süzerek ılık olana kadar demlemeye bırakın. Daha sonra sabah aç karnına ve akşam uyumadan önce tüketmek üzere soğan suyunu ikiye bölebilirsiniz. En çok merak edilen konulardan biri soğanın yenilip yenilmeyeceği tartışılmasıdır. Bilindiği gibi soğan doğal bir vitamin ve antibiyotik kaynağıdır. Kaynama esnasında soğan bütün vitamini ve antibiyotiği suya geçmesini sağlar. Böylelikle asıl faydalı olan soğanın suyudur. Bu nedenle soğanı tüketmeniz bir fayda veya zarar vermez. Bu soğan kürünü yaklaşık olarak 15 gün boyunca aralıksız olarak tüketmek, iltihabın kurumasını sağlar ve adeti düzenler. Aynı zamanda doğal bir antibiyotik olmasından dolayı kısa sürede adetin sökülmesini sağlar. 
]]>
Adet Söktürücü Otlar https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-otlar.html Fri, 23 Nov 2018 10:49:42 +0000 Adet söktürücü otlar; Bu sorun bazı kadınlarda büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunu çözmek için bazı yiyecekler, içecekler, bazı şifalı otlar ve bazı şifalı bitkiler vardır. Bugün ki makalemizde adet söktürücü Adet söktürücü otlar; Bu sorun bazı kadınlarda büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunu çözmek için bazı yiyecekler, içecekler, bazı şifalı otlar ve bazı şifalı bitkiler vardır. Bugün ki makalemizde adet söktürücü otların ne işe yaradığını ve hangi otlar olduğunu anlatacağız.

Adet söktürücü bitkiler ve şifalı otlar;
 • Adet gecikmesi olayı yaşanırsa eğer papatya veya biberiye adlı bitkileri çay şeklinde demleyerek içmek bu sorunu çözmenize ve huzura kavuşmanıza yardımcı olur.
 • At kuyruğu adlı ot ise yine kaynatılarak içilirse adet söktürür ve adet ağrısını giderir. Tadı biraz sert ve acı yapıdadır. Eğer hoşunuza gitmezse bal ile karıştırıp içebilir ve daha hoş bir tat kazandırabilirsiniz.
 • Civan perçemi adıyla anılan ot ve çörek otunu beraber karıştırarak kaynatabilir ve adet gecikmesi sorununu çözebilirsiniz.
 • Çiriş adıyla anılan ot ise yine diğer şifalı otlar ve şifalı bitkiler gibi adet söktürücü bir şifalı bitkidir. Bu bitkiyi kaynatıp ve tatlandırmak amacıyla balla karıştırıp içebilir ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.
 • Çörek otunu bal ile karıştırıp yemeniz yine adet söktürmenize yardımcı olur.
 • Kuş dili adlı şifalı otu kaynatıp yine balla karıştırarak içebilirsiniz. Bu karışımı içmek adet döneminde oluşan ağrıların biraz daha hafiflemesine ve dinmesine yardımcı olur.
 • Çoğu hamur işlerinde, salatalarda veya diğer yemeklerde kullanılan dereotu çok iyi ve oldukça etkili bir adet söktürücü olduğu bilinmektedir. 2 çay kaşığı kadar dereotunu dövün ve bu dövülmüş dereotunu kaynatın. Bunu içerseniz sorununuz ortadan kalkabilir.
 • Kereviz de adet söktürücü otlar arasındadır. 
]]>
Primolut Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/primolut-adet-sokturucu.html Sat, 24 Nov 2018 10:29:40 +0000 Primolut Adet Söktürücü Kadınlar arasında adet geciktirmek öne veya arkaya almak veya adeti başlatmak yani söktürmek amacı ile kullanılan ilaçlara adet söktürücüler denilmektedir. Primolut da bu gruba dahil olan bir ilaçtır Primolut Adet Söktürücü Kadınlar arasında adet geciktirmek öne veya arkaya almak veya adeti başlatmak yani söktürmek amacı ile kullanılan ilaçlara adet söktürücüler denilmektedir. Primolut da bu gruba dahil olan bir ilaçtır. İçerisinde, 5 miligram Noretisteron içermektedir. 

Primolut Adet Söktürücü Kullanım Alanları
 • Endometriozis.
 • Disfonksiyonel kanamalar,
 • Premenstruel sendrom, 
 • Siklik mastopati,
 • Birincil ve ikincil amenore, 
 • Menstruasyonun öne alınması ya da ertelenmesi dir.
Adet söktürmek için kullanılan primolut sadece progesteron hormonu içermektedir. Bunun yanında hem östrojen hem de progesteron hormonu içeren ilaçlarda kullanılmaktadır. Bu ilaçlar kadınların adet olma düzenini taklit ederek etki etmektedir. 

Primolut Adet Söktürücü Etkisi

Primolutun etki etmesi şu şekilde olmaktadır. Adet döngüsünün ilk yarısında kadınlarda östrojen hormonu baskın olmakta, yumurtlama döneminden sonra olan ikinci yarıda ise progesteron hormonu baskın olmaktadır. İkinci dönemde artan progesteron hormonunun geri çekilmesi ile beraber de adet kanaması başlar. Adet söktürücü ilaçların yaptıkları bu durumu taklit ederek uygulamaktır. Hastaya önce progesteron hormonu verilir. Daha sonra bu ilaç kesilerek progesteron hormonunda azalma yaşanması sağlanır ve adet kanaması yine normal olduğu dönemde başlaması sağlanır. Genellik ile bu adet kanaması ilacı kestikten sonra 3 ila 5 gün arasında oluşmaktadır. Fakat bazı hastalarda bu 1 hafta ile 10 gün arasında uzayabilmektedir.

Primolut Adet Söktürücü Yan Etkileri

Hormon içeren bir çok ilaç gibi primolutun kullanımında da bazı yan etkiler görüşebilmektedir. Bu yan etkilerin başlıcaları adet kanamasının miktarında değişiklik yaşanması, ağrılı adet görme, göğüs bölgesinde şişlik ve ağrı, hafif akıntı şeklinde oluşabilecek lekelenme kanaması gibi yan etkilerdir. Kesinlikle primolut doktor tavsiyesi ve gözetiminde kullanılmalıdır. Ayrıca adet düzeninde değişiklik yapmak isteyenler için de doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.
]]>
Soğan Kabuğu Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/sogan-kabugu-adet-sokturucu.html Sun, 25 Nov 2018 00:38:04 +0000 Soğan Kabuğu Adet Söktürücü: Adet gecikmesi herhalde her bayanın hayatının bir döneminde karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Öyle ki adet gecikmesi ile beraber  hamilelik şüphesi, stres, bir takım fiziksel sıkıntılar, Soğan Kabuğu Adet Söktürücü: Adet gecikmesi herhalde her bayanın hayatının bir döneminde karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Öyle ki adet gecikmesi ile beraber  hamilelik şüphesi, stres, bir takım fiziksel sıkıntılar, doğurabilmektedir. Sıkıntılı bir süreç olan adet gecikmesinin sebepler arasında jinekolojik sıkıntılar ve hastalıklar olabileceği gibi, stres ve hormonal değişimlerde adetin gecikmesine neden olabilmektedir. Yetişkin bir kadın dönem dönem adet gecikmesi yaşayabilir. Öncelikle adet gecikmesi ve düzensizliği yaşayan kişilerin kadın doğum doktoruna başvurmaları ve muayenelerini yaptırmaları gerekmektedir. Muayene sonucunda altta yatan herhangi bir hastalık mevcut ise bu hastalığın tedavisi yapılmalıdır. Bazen altta yatan herhangi bir sebep olmamasına rağmen adetlerde gecikme yaşanmaktadır. Bunun için ise evde uygulanabilecek bitkisel kürleriyle adet söktürmek mümkündür. 

Soğan Kabuğu Adet Söktürücü:ü

Özellikle stres, aşırı ve hızlı kilo alma veya zayıflama, ağır spor yapmak, ilaç kullanımı adetlerde sebepsiz gecikmelere sebep olabilmektedir. İşte bu durumda soğan kabuğu kürü ile adet sökmek mümkün olmaktadır. Ayrıca bazı yumurtalık kistleri de adet gecikmesine sebep olmaktadır. Evde kolaylıkla hazırlanabilecek bu kür 15 gün boyunca uygulanmalıdır. Adet düzensizliğine iyi gelmesinin yanında yumurtalık kistlerine de faydalı olan bu kür şöyle hazırlanmaktadır. 

Soğan Kabuğu Adet Söktürücü Kürün Hazırlanışı; Orta büyüklükte bir soğan kabuğu ile birlikte dörde bölünür  ve iki bardak suya katılarak 10 dakika boyunca kaynatılır. Bu karışım her gün sabah akşam tok karnına 15 gün boyunca içilir. Kürün içilmeye başlamasında yaklaşık bir hafta sonra adet görülmeye başlanır. Sıcak olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu kür Sadece adet söktürmek için değil varsa yumurtalık kistlerinin tedavisinde de faydalı olmaktadır. Ayrıca bel ve kasık ağrılarına da iyi gelmektedir. 
]]>
Nane Çayı Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/nane-cayi-adet-sokturucu.html Sun, 25 Nov 2018 20:25:29 +0000 Nane Çayı Adet Söktürücü, Nane kişilerin sinirlerine iyi geldiği gibi adet sancılarına da iyi gelmektedir. Karın ağrısı ve ishal gibi sorunların önüne geçme özelliği vardır. Nane çayı adet söktürücü eczanede y Nane Çayı Adet Söktürücü, Nane kişilerin sinirlerine iyi geldiği gibi adet sancılarına da iyi gelmektedir. Karın ağrısı ve ishal gibi sorunların önüne geçme özelliği vardır. Nane çayı adet söktürücü eczanede yer alan kapsül şeklindeki nane ilaçlarını kapsayabilir. Bu bitki adet döneminde sancıların azalmasına yardımcı olduğu gibi metabolizmayı hızlandırma etkisi de vardır. Yediğimiz yiyecekleri sindirmek açısından ve böylece adetin yolunu açma bakımından  nane içerikli çay tüketimi faydalıdır. Nane çayının buharı astımı olan kişilere iyi gelmektedir. Grip ve öksürük gidericidir. Bu yüzden vitamin bakımından zengin bir bitki türüdür. Kasların gevşemesine yardımcıdır. Bu nedenle adet söktürücü etkisi ile tüketimi faydalı olan bir bitkisel çaydır. 

Nane Çayı Adet Söktürücü Aşırı Kullanımı

Nane çayı fazla tüketildiği zaman yemek borusuna zarar vermektedir. Yemek borusuna yanma hissi verir. Bu da zamanında tedavi edilmezse ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadır.  Bir hastalığınız varsa ve hızlı iyileşmek için kullanıldığında yanlış yapıldığı saptanmaktadır. Yaşlı veya genç kişilerin ilaçlarla kullanılması doğru değildir. Eğer çok içmek istiyorsanız doktorunuza danışıp izin almanız gerekiyor. Hiç bir sakıncası yoksa kullanmanızda sıkıntı yoktur. Ama doktor önermedikçe sizin de alerjiniz varsa kullanılması iyi olmaz. Önemli ve kalıcı sağlık problemleriniz varsa örneğin kanser bu durumda kullanabilirsiniz. Ayrıca günümüzde oldukça kullanılmaktadır. Farklı krem türevlerinde de yer almaktadır. Kişilerin aşırı kullanımı vücuttaki organların iltihaplanmasına sebebiyet verebilir. Vücuttaki iyi huylu bakterilerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle fazla tüketilmemelidir. Bu bitki faydalı olduğu kadar zararları da vardır. Nane çayı adet söktürücü olduğundan fazla kullanılmamalıdır. Tıpta uzmanlık alanında incelenmiştir. Ve zararlı olup olmadığını kontrol ederek belirlemişlerdir. Fazla tüketildiğinde çok sık tuvalete gidebilir. 
]]>
Adet Söktürücü İğne https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-igne.html Mon, 26 Nov 2018 16:20:24 +0000 Adet Söktürücü İğne, Adet günümüzde her kadının yaşamış olduğu bir rahatsızlık dönemi olmaktadır. Gencinden yaşlısına hemen hemen her bayanın geçirdiği bir ay başı döngüsü olarak bilinmektedir. Genellikle 13 yaşl Adet Söktürücü İğne, Adet günümüzde her kadının yaşamış olduğu bir rahatsızlık dönemi olmaktadır. Gencinden yaşlısına hemen hemen her bayanın geçirdiği bir ay başı döngüsü olarak bilinmektedir. Genellikle 13 yaşlarında başlanarak 50 yada 60 yaşına kadar her ay yaşanan adet her kadında aynı etkileri göstermemektedir. Bazen bu dönemdeki bayanlar bu dönemi ağrısız ve sancısız anlatmaktadır. Bazende bu dönem çok şiddetli bir şekilde ağrılı şekilde geçirilmektedir. Adet gecikmesi genellikle dönem dönem yaşanır ve herhangi bir endişeye kapılacak bir durum olmadığını çoğu uzman belirtmektedir. Fakat bu adet düzensizliği her defasında artış gösterir ve hiç gecirilmemeye başlanırsa adet söktürücü ilaçlar yada iğneye başvurulabilir. Ancak adet söktürücü iğneyi herhangi bir uzman doktora görünmeden yaptırmak oldukça yanlis bir durum olup kişide çoğu sıkıntılara neden olabilir. Ancak kadınlarda en fazla görülen hormon değişiklikleri nedeni ile adet olamama durumu oldukça yaygın olup ilk ve en yaygın başvurulan yöntem adet söktürücü iğne olmaktadır.

Adet söktürücü iğne ne için gereklidir

Adet düzensizliği yaşayan bir bayan eğer hamile değil ve herhangi bir hastalığı yok ise herhangi bir kadın doğum doktoruna görünerek sakıncası yok ise adet söktürücü iğne yaptırılabilir. Bu iğne kişinin adet olamadığından dolayı yaşamış olduğu stresten, kilo alışından, sinirinden ve şişliğinden kurtulmasına fayda sağlamaktadır. Fakat tekrar bildirmek gerekir ki adet söktürücü iğne mutlaka bir uzman kontrolünde yapılmalıdır. Bu durum riskli olmayıp düzenli kullanılan iğne sayesinde problem kısa sürede ortadan kalkmaktadır. Ancak hemen hemen her doktor ilk olarak iğneye başvurmayıp ilaç tedavisi uygulamaktadır. Uygulanan ilaçlar sonrası adet görülmez ise iğneye başvurulur. Tabi hem ilaç hemde iğne kullanmadan önce kişinin hamile olmadığı tesler ile iyice araştırılır aksi halde kişi hamile ise büyük bir risk altında olunur hatta hamilelik sonlanabilir. Bundan dolayı bütün gerekli kontrollerin sonrasında iğne kullanımı başlanır. 

Adet söktürücü iğne kişilerin adet döngüsünü takip ettiğinden dolayı bilinçli bir şekilde kullanıldığı zaman adet döngüsü düzene girerek ağrısız bir şekilde adet görülebilir. Adet söktürücü iğne içerisinde oldukça yüksek oranda hormon bulunmaktadır. En çokta doktorların adet söktürücü olarak önerdikleri iğne Protestan ve farlutal adet söktürücü iğne olmaktadır. Bu iğne yaş aralığına ve adet görmeme nedenine göre de değişik şekilde ve değişik dozlarda kullanılır. Çünkü fazla adet söktürücü iğne kullanılması da kanamanın durmamasına da neden olup kişiye yan etkiler de gösterebilmektedir. Fakat yaşanan adet olamama durumu bazen de havadan kaynaklı ve mevsim değişikliğinden kaynaklı da yaşanabilir. Bu durum korkulacak bir durum olmayıp zamana bırakılabilir. Zor durumda kalınmadıkça iğne kullanımı çokta tavsiye edilmemektedir.
]]>
Aslan Pençesi Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/aslan-pencesi-adet-sokturucu.html Mon, 26 Nov 2018 23:02:39 +0000 Aslan Pençesi Adet Söktürücü; Kadınların adet (regl) dönemleri bazı zamanlar geç bazı zamanlar daha erken olur. Özellikle stresli dönemlerde ve soğuk alındığı zaman adet dönemlerinde düzensizlik ve şiddetli ağrılar meyda Aslan Pençesi Adet Söktürücü; Kadınların adet (regl) dönemleri bazı zamanlar geç bazı zamanlar daha erken olur. Özellikle stresli dönemlerde ve soğuk alındığı zaman adet dönemlerinde düzensizlik ve şiddetli ağrılar meydana gelir. Adet dönemi çekilen ağrıları azaltmak ve adet dönemi kanamalarını düzene sokmak için adet söktürücü olarak kullanılan birçok faydalı bitki vardır. Adet söktürücü bitkiler; civan perçemi, bal ve çörek otu karışımı, aslan pençesi, atkuyruğu otu gibi birçok bitki vardır.

Aslan pençesinin diğer isimleri; aslan kulağı, aslankuyruğu. Aslan pençesi çayırlarda ve orman kenarlarında doğal olarak yetişen şifalı bir bitkidir. Aslan pençesi bitkisi birçok ülkede adet söktürücü özelliği ile bilinir ve kullanır. Aslan pençesi bitkisi ile hazırlanan kürler sayesinde birçok kadında yaşanan adet (regl) kanaması düzensizlikleri, adet gecikmeleri, adetin erken olması, adet döneminde çekilen şiddetli ağrılar gibi şikayetlerden kurtulur. Kadınların aslan pençesi kürünü yapmaları ile adet dönemleri çok daha kolay ve rahat geçer. 

Adet dönemlerinde çekilen ağrılar için kimyasal ağrı kesiciler yerine şifalı bitkileri kullanmak daha faydalı olacaktır. Çünkü kimyasal ilaçların aynı zamanda yan etkileri vardır. Bu ilaçlar adet kanamasını kesebilirler. Fakat adet vücuttaki sağlık döngüsü için gereklidir ve adet ile vücuttan pis kan atılır. Bu nedenle adet dönemi kanamasını durdurmak değil onu vücuttan atmak için ilaçlar kullanılmalıdır. Aslan pençesi bitkisi ile hazırlanan kürlerin sağlığa zararı yoktur. 

Aslan Pençesi Adet Söktürücü Olan Kür İçin Gerekli Malzemeler
 • 1 su bardağı kadar kaynamış su
 • Bir tutam kadar kurutulmuş aslan pençesi bitkisi
Aslan Pençesi Adet Söktürücü Yapılışı

Bir tutam kurutulmuş aslan pençesi 1 su bardağı kaynamış suyun içine atılır ve 5 dakika kadar ocakta birlikte kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılır 5 dakika da demlenmesi için beklenir. Ilındıktan sonra her gün günde bir fincan içilir. Her gün taze hazırlanır. 1 ay bu çaya devam edilir. Bir ay sonra bir hafta ara verilir. Ardından bir ay daha uygulanır. Yani toplamda iki ay bir hafta uygulanan bir kürdür. Kahvaltıdan hemen sonra yada öğleden sonra aç karnına tüketilebilir.
]]>
Doğal Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/dogal-adet-sokturucu.html Tue, 27 Nov 2018 05:22:31 +0000 Doğal Adet Söktürücü, Adet genellikle hemen hemen her kadının aylık olarak düzenli bir şekilde yaşamış olduğu durumdur. Bu durum gencinden orta yaşlara kadar görülmektedir. Adet gören kişi hem sağlıklı hemde rahat bir vü Doğal Adet Söktürücü, Adet genellikle hemen hemen her kadının aylık olarak düzenli bir şekilde yaşamış olduğu durumdur. Bu durum gencinden orta yaşlara kadar görülmektedir. Adet gören kişi hem sağlıklı hemde rahat bir vücuda sahip olmaktır. Yani adet olamayan kişi genellikle sinirli, stresli, ateşli ve şiş olmaktadır. Bu neden ile her bayan adet döngüsünü oldukça dikkatli bir şekilde takip etmektedir. Tek adet görmeme nedeni gebelik dönemi olarak bilinmektedir. Ancak her ay düzenli adet gören birinde birden adet görmeme yaşanmış ise bu durum uzmanlar tarafından normal karşılanmaktadır. Bu durum tekrarlanır ve çoğalır ise herhangi  bir uzmana görünmekte fayda olacaktır. Ancak kişi adet göremediği zaman evde doğal adet söktürücü yöntemlere de başvurabilir. Fakat adet görmeyen kişi doktor kontrolü altında testlerden geçerek gebelik yok ise doğal yöntemlere başvurmalıdır. Aksi halde gebelik var ise bundan bilgisi olmayan biri doğal bitkisel çözümlere başvurur ise gebelik sonlanabilir yada bebek zarar görebilir.

Doğal adet söktürücü ürünler nelerdir

Adet olamayan birinin ilk seçtiği yöntemler genellikle doğal çözümler olmaktadır. Kişi eğer yine adet olamaz ise iğne yada ilaçlara başvurmaktadır. Doğal adet söktürücü olarak genellikle bitkisel tedavi yöntemleri akla gelmektedir. Ayrıca uygulanan bitkisel söktürücüler kişilerde yaşanan ağrılı dönemleri ağrısız olarak geçirmelerini sağlar. Örneğin doğal adet söktürücüler şu şekilde sıralanır:
 • Kekik: 1 su bardağı kaynar su içerisine 2 yada 3 gram kekik eklenir ve 10 dakika demlenmesi beklenir. Daha sonra günde 2 yada 3 bardak içilerek adet sökmeye yardımcı olur.
 • Çörek otu tohumu: 1 su bardağı kaynar suya 4 ile 10 gram kadar tohum koyulur ve 10 dakika bekletilir daha sonra günde 3 bardak içilir. Bunun yanı sıra toz haline getirilerek bal ile karıştırılıp da yenebilir.
 • Maydanoz tohumu: 1 su bardağı kaynar suya 4 gram maydanoz tohumu koyulur ve 10 dakika bu şekilde demlenmesi bekletilir. Gün içerisinde 2 yada 3 bardak içilebilir. Tohumu bulunmayınca maydanoz kökleri de aynı amaçla kullanılabilir.
 • Kantaron: Doğal adet söktürücü etkisi oldukça yüksek olan kantaron otu 1 su bardağı kaynar suya 10 gram koyulur ve 10 dakika demlenmesi için bekletilir ve günde 2 bardak yemeklerden önce 3 yada 4 defa içilir.
 • Biber: Acı biber 1 bardak kaynar suya 10 gram eklenerek 10 dakika bekletilir ve süzülür daha sonra günlük olarak 3 bardak içilir. Fakat tadını beğenmeyip içilemez ise toz halinde 2 gram bal ile yenebilir.
 • Civan perçemi: Civan perçemi ve çörek otu birlikte kaynatılarak içilir ve bu doğal bir adet söktürücü yöntemi olmaktadır.
 • Dereotu: Salatalarda, sebze yemeklerinde oldukça bol kullanılan ve sevilerek tüketilen bu ot dövülüp kaynatıldıktan sonra içilir ve adet söktürücü etkisini sağlamış olursunuz.
 • Üzerlik tohumu: 1 bardak kaynar su içerisine 10 gram tohum yada bulunamaz ise kök koyulur 10 dakika beklenir ve günde 2 bardak içilebilir.
]]>
Adet Söktürücü İbrahim Saraçoğlu https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-ibrahim-saracoglu.html Tue, 27 Nov 2018 20:55:23 +0000 Adet söktürücü İbrahim Saraçoğlu kürleri sayesinde bir çok kadın adet döneminde yaşadıkları sorunlara bitkisel çözümler bulmaktadır. İnsan hayatında yaşadığı stresler, ani kilo alıp vermeler, üzüntüler ve sık Adet söktürücü İbrahim Saraçoğlu kürleri sayesinde bir çok kadın adet döneminde yaşadıkları sorunlara bitkisel çözümler bulmaktadır. İnsan hayatında yaşadığı stresler, ani kilo alıp vermeler, üzüntüler ve sıkıntılar gibi bir çok etken adet düzenini oldukça etkilemektedir. Her kadın, hayatında adet düzeninde problemler, gecikmeler ve şiddetli sancılar yaşayabilmektedir. Adet bozuklukları ciddi bir hastalığa işaret edebilir ve mutlaka uzman bir hekim tarafından araştırılması gerekir. 

Adet gecikmesi her kadının yaşadığı sorunlardan bir tanesidir. Kadınlar normal olarak 28 günde bir adet olmaktadırlar. Beklenen adetin zamanında gelmemesi durumunda adet gecikmesi yaşanmaktadır. Adet gecikmesi herhangi bir rahatsızlığa işaret edebileceği gibi ilk akla gelen durum hamileliktir. Adet gecikme süresi 7 veya 10 günü bulmuş ise mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurulması gerekir. Adet gecikmesi hamilelik ile beraber menopoz, kilo değişimi, yetersiz beslenme, bazı hastalıklar ve kullanılan ilaçlar gibi etkenlerde adet gecikmesine sebep olabilmektedir. Aynı zamanda kısa bir süre adet gecikmesi yaşandığı anda kişi kendisini strese sokarak bu süreci daha da uzatabilmektedir. Bu yüzden bu dönemde değişik yollardan olan adet söktürücü ilaçlar, bitki çayları ve bitki kürleri uygulanmaktadır.

Adet Söktürücü İbrahim Saraçoğlu Kürü İçin Gerekli Malzemeler;
 • Bir tutam kurutulmuş testere dişli aslan pençesi
 • Bir su bardağı su
Adet Söktürücü İbrahim Saraçoğlu Kürü Hazırlanışı; bir su bardağı su ocak üzerinde kaynatılır. Daha sonra kaynatılan su içerisine bir tutam kurutulmuş testere dişli aslan pençesi atılır. Kısık ateşte 5 dakika kürün demlenmesi beklenir. Kür demlendikten sonra ılımaya bırakılarak sonra bir süzgeç yardımı ile süzülür ve her gün 1 bardak adet söktürücü kürden içilir. Her gün kür taze olarak yapılmalıdır. Bir ay boyunca bu küre devam edilerek, daha sonra bir hafta ara verilir. Küre bir hafta ara verdikten sonra adet söktürücü kür bir ay daha uygulanır ve kürün uygulanması bırakılır.

Adet söktürücü İbrahim Saraçoğlu kürünü kahvaltıdan yaklaşık 2 saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içilmesi daha iyi etki edecektir. Bu kürü uyguladığınız zaman adet düzensizliğinin düzene girdiğini ve uzun bir zaman bu sorunu yaşamayacağınızı göreceksiniz. Aynı zamanda bu kürü uyguladıktan sonra adet düzensizliği eğer tekrar başlarsa aynı kürün uygulanması için bir sakınca bulunmamaktadır.

]]>
Farlutal Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/farlutal-adet-sokturucu.html Wed, 28 Nov 2018 11:52:04 +0000 Farlutal Adet Söktürücü: Etken maddesi medroksiprogesteron asetat olan farlutal adet söktürücü ilaç, vücut içerisinde doğal olarak meydana gelen kadının cinsiyet hormonu olan progesteron ile benzer özellikler göstermekte Farlutal Adet Söktürücü: Etken maddesi medroksiprogesteron asetat olan farlutal adet söktürücü ilaç, vücut içerisinde doğal olarak meydana gelen kadının cinsiyet hormonu olan progesteron ile benzer özellikler göstermektedir. Fartulal tablet genellikle kadınlarda adet düzensizliğinin, adet görememenin ya da adet dönemi dışındaki rahimde meydana gelen kanamaların ve endometrioz durumunun tedavi edilmesi amacı ile kullanılan bir ilaç çeşididir. 

Farlutal Adet Söktürücü Tablet Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 • Hastanın ilacın etken maddesine karşı bir alerjisinin olması halinde bu ilacı kullanmaması gerekmektedir. 
 • Bu ilaç kadınlarda adet düzensizliğinin, adet görememenin ya da adet dönemi dışındaki rahimde meydana gelen kanamaların ve endometrioz durumunun tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.
 • Farlutal tablet ile tedavinin bir aşaması bitmesine rağmen hasta adet göremiyor ise, tedaviye devam etmeden önce doktoru ile görüşerek hamile olup olmadığına baktırması gerekmektedir. 
 • Farlutal tableti kullanırken hastanın çift görmesi, kısmi veya tam olarak görme duyusunu yitirmesi, beyin damarlarıyla ilgili bir sorunun meydana gelmesi, migren veya damarlarda pıhtı oluşması gibi belirtilerden bir ya da birden fazlasını yaşaması halinde ilacı bırakarak hiç vakit kaybetmeden bu durumu doktoru ile görüşmesi gerekmektedir. 
 • Hastanın tedavi süresi boyunca belli periyotlarda meme kontrolü yaptırması ve memelerinin görünümünde bir farklılık olması halinde derhal doktoruna başvurması gerekmektedir. 
 • Farlutal adet söktürücü tablet çok nadiren yumurtalık ya da rahim de kanser meydana gelmesine sebep olabilmektedir. 
 • hastanın aşırı kilolu olması ya da sigara tüketiyor olması halinde ilacı kullanmadan önce bu durumu doktoru ile görüşmesi gerekmektedir.
 • Farlutal tabletin hamilelik ya da emzirme döneminde kullanılmaması kesinlikle önerilmektedir. 
Farlutal Adet Söktürücü Tabletin kullanım Şekli Nasıldır
 • hastanın Farlutal adet söktürücü tableti doktorunun belirttiği şekilde kullanması ve tedavi bitene kadar doktorunun direktiflerinin dışına çıkmaması gerekmektedir. 
 • Hastanın farlutal adet söktürücü ilacı yemeklerden önce ya da sonra bir su bardağı su ile birlikte alması gerekmektedir. 
Farlutal Adet Söktürücü Tabletin Yan Etkileri Nelerdir
 • Hastanın bu ilacı kullanırken kendisinde kurdeşen (deri döküntüsü), zor nefes alma, yüzünde, dudaklarında ya da boğaz kısmında şişme gibi belirtilerden birini ya da birkaçını gözlemlemesi halinde derhal ilacın alımını bırakarak doktora başvurması gerekmektedir. 
 • Hastada damarda ya da akciğerde kan pıhtısı meydana gelmesi, bunun ile beraber toplardamarlarda iltihap oluşması, rahim boynu aşınması ve salgılarda farklılık meydana gelmesi, yüksek ateş, depresyon, dışkının kil renginde olması, bulantı, kusma, ciltte ve gözlerde sarılık ile karın ağrısı gibi rahatsızlıklardan birini ya da bir kaçını gözlemlemesi halinde acilen ilacın kullanımını bırakarak tıbbi yardım alması gerekmektedir. Geçmiş olsun...
 
]]>
Tarlusal Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/tarlusal-adet-sokturucu.html Wed, 28 Nov 2018 19:01:25 +0000 Tarlusal adet söktürücü; Tarlusal adet düzensizliği yaşayan kadınların kullandığı bir ilaçtır. Aşırı östrojen salgılanmasından dolayı oluşan düzensiz adet kanamaları, rahim kanamaları, adet olamama gibi durumlarda kull Tarlusal adet söktürücü; Tarlusal adet düzensizliği yaşayan kadınların kullandığı bir ilaçtır. Aşırı östrojen salgılanmasından dolayı oluşan düzensiz adet kanamaları, rahim kanamaları, adet olamama gibi durumlarda kullanılmamalıdır. 

Tarlusal hangi durumlarda kullanılır; 

Belirli sebeplere bağlı olarak rahim kanaması, bir kadının bir hastalığa bağlı olarak iç salgı bezlerine dair bozukluğa bağlı olarak adet olmaması, rahmin iç çeperini çevreleyen zar dokusunun farlı bir yerde olması, ebdometrioziste hastalıklarında kullanılmaktadır.

Tarlusal ile ilgili bilinmesi gerekenler; 

Tarlusal kullanırken sigara kullanmaktan kaçınmalısınız, çünkü sigara kullanmak pıhtılaşmayı artırmakta buda beklenmeyen sonuçlar doğurmaktadır. Gebelik şüphesiz varsa, sebei bilinmeyen kanamanız varsa, memelerinizde kötü huylu tümör ya da karaciğerinizde hastalık varsa Tarlusal kullanmanız doğru olmaz. Ancak ilacı kullandıysanız ve görme kaybı, migren, damarlarda pıhtılaşma gibi durumlar görürseniz mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Tarlusal nasıl kullanılır;

İlaç reçete ile ve doktorunuzun size belirttiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Tarlusal her ay sadece üst üste bir kaç gün kullanılmaktadır. ilaç tablet şekilde olduğu için bir bardak su yardımıyla içilmelidir. İlaç aç karnına veya tok karnına kullanılabilir. 

Tarlusal kullandıktan ne kadar süre sonra adet görülür; 

İlacı kullandıktan 10 -12 gün içerisinde adet olmanız gerekir. Adet olma süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. İlacı kullandınız ve 12 gün geçmesine rağmen adet görmediyseniz durumu doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir. 

Tarlusal kullanmak gebelikte sakıncalı mıdır;

Tarlusanın içerisinde bulunan bazı maddeler bebeğe zarar verebilir ve doğum kusurlarına neden olabilir. Gebe olduğunuzdan eminseniz ilacı kullanmamanızda fayda vardır. Tedavi sırasında gebe kaldıysanız bunu mutlaka doktorunuza bildiriniz.
]]>
Biberiye Çayı Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/biberiye-cayi-adet-sokturucu.html Thu, 29 Nov 2018 06:16:21 +0000 Biberiye çayı adet söktürücü: Saymakla bitmeyecek kadar çok faydası bulunan biberiye bitkisi yaklaşık on iki mevsimde de taze bulabilirsiniz. Görünüş olarak biberiye bitkisi her ne kadar meyveli yapraklı bir ağaca benzemese de Biberiye çayı adet söktürücü: Saymakla bitmeyecek kadar çok faydası bulunan biberiye bitkisi yaklaşık on iki mevsimde de taze bulabilirsiniz. Görünüş olarak biberiye bitkisi her ne kadar meyveli yapraklı bir ağaca benzemese de kozalağa benzeyen yapraklara sahiptir. Bu özelliğinden dolayı çalı familyası içerisinde yer almaktadır. Biberiye bitkisinden elde edilen biberiye çayı oldukça faydalı bir bitki çayıdır. Hem hemen tüm yemeklerde biberiye bitkisinden faydalanılır. Özellikle de her ay düzenli bir şekilde adet olmayan ya da kısa süre içerisinde sürekli olan ya da hiç olmayan kişilerin düzenli olarak biberiye bitkisini tüketmesi önerilmektedir.

Biberiye çayı adet söktürücü özelliğinin yanı sıra sindirim problemi yaşayan kişilere de iyi gelmektedir. Özellikle de hazımsızlık, kabızlık gibi besinlerin tam manasıyla sindirilememesi vücutta bazı olumsuz durumların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bunun yanında biberiye çayı hafıza güçlendirmeye, konsantrasyon bozukluğu yaşayan kişilere, uyku problemi olan kişilere bağışıklık ve kalp damar rahatsızlığı olan kişilere de çok fayda sağlamaktadır.

Biberiye çayı adet söktürücü önemi

Adet düzensizliği yaşayan kişilerde kanama gerçekleşmediği için kan rahim içerisinde bekler. Dışarı atılmadığı için de kişiye büyük bir ağrı ve sancı verebilir. Biberiye çayı adet söktürücü özellik taşımaktadır. Regl dönemlerinde aşırı derecede ağrı ve sancı çeken kişiler papatya çayı veyahut sabahları aç karnına bir bardak biberiye çayı tüketmelidir. Bu sayede kişinin hem düzenli olarak adet görmesine hem de az sancı çekmesine yardımcı olur.

Biberiye çayı adet söktürücü faydaları

Yaz kış demeden yılın her döneminde yetişebilen biberiye çayı adet söktürücü özelliğinden dolayı ve bunun yanı sıra birçok faydası bulunduğu için tüketilen bitki çayları arasında yerini almaktadır. Biberiye çayı kadınların hormonel dengesizliğinin giderilmesini ve normale dönmesine yardımcı olur. Karın bölgesinde meydana gelen şişliklere, ağrı, sancı ve krampların iyileşmesini sağlar. Ayrıca biberiye çayı regl dönemlerinde aşırı derecede üşüyen kişilerin ısınmasına da yardımcı olmaktadır.
]]>
Adet Söktürücü Bitkiler Kekik https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-bitkiler-kekik.html Thu, 29 Nov 2018 20:29:29 +0000 Adet Söktürücü Bitkiler Kekik: Kekik çayı adet olmaya yardımcı olur'mu yani söktürür'mü. Doğru bir biçimde içilirse kekik çayı adet olmaya yardımcı olur. Adet yani regl kız ve kadınlar için oldukça zor geçen bir zaman d Adet Söktürücü Bitkiler Kekik: Kekik çayı adet olmaya yardımcı olur'mu yani söktürür'mü. Doğru bir biçimde içilirse kekik çayı adet olmaya yardımcı olur. Adet yani regl kız ve kadınlar için oldukça zor geçen bir zaman dilimlerinden biridir. Bu zaman içerisinde ve daha önceden tüketilen bazı bitki çayları çok faydalı olur. Kadınlarda oldukça fazla görülen adet bozukluğu hem genç yaşlarda hem de ilerleyen yaşlarda meydana gelmiş olan çok önemli bir sorun haline geldiği bilinir. Regl bozukluklarının asıl sebebinde yatan olay kadınlık hormonlarının salgılandığı zamanda bir takım bozukluk gibi bazı sebepler neden olduğu bilinir. Bazı zaman değişik olaylara bağlı olarak da stres, sinir, genetik yada bulaşıcı bir hastalık, aşırı hareket etmek sonrası bitkinlik, depresyon gibi etki yapan olaylar bayanlarda adet bozulmasında etki ederek sorunun nedenleri arasında yer alabilir. Adet bozukluğu nedeni ile çok şiddetli ağrılar olabilir ve kanama olmaması gibi farklı olarak ortaya çıkması sebebi ile farklı işlevler yapılır ve ağrıların geçmesine yada hafiflemesine yardımcı olmaktadır. Adet zamanında gecikme, karın kısmında ağrılı ve sancılı bir biçimde adet görme yada adet çizelgesi üzerinde erken yada geç bir zaman diliminde olması gibi çeşitleri farklı olan adet bozukluklarına karşı olarak bazı bitkisel çözüm yolları aranır ve çoğunlukla da kekik çayının iyi geldiği ve adeti söktürücü bir etkiye sahip olduğu saplanmıştır. Adet olmaya iyi gelen bitkiler arasında ilk sırada yer alan kekik çayıdır. 
Kekik çayı adet çayı olarak da bilinir. Kekik çayı, adet söktürmeye oldukça fazla yarar sağlar. Doğru bir zamanda içmek ve doğru bir biçimde hazırlamak lazımdır. İsterseniz gelin birlikte adet söktürücü bu bitki çayını birlikte yapalım.

 Adet Söktürücü Kekik Çayı İçin Gerekli Malzemeler 
 • 1. yemek kaşığı kurutulmuş kekik
 •  1. fincan sıcak s 1 çay kaşığı süzme bal
 Adet söktürücü Bitkiler Kekik: Kekik çayı hazırlanışı. Öncelikle iyi kurutulmuş kekik eğer ezilmemiş ise el bir güzel ufak hale getirilir ve ezilir. Daha sonra da bir yemek kaşığı veye iki tatlı kaşığı kadar kekik bir cezveye atılır daha sonrada üzerine 1 fincan sıcak su konularak 3 dakika kadar kısık bir ateşte kaynatılır ve daha sonra altı kapatılarak tatlandırmak için 1 çay kaşığı süzme bal eklenir ve karıştırılır. Daha sonra on dakika kadar dinlendirilir yani demlenmeye bırakılır. En az bir hafta boyunca her günde yalnızca bir fincan bu kekik çayı içilir ise adet söktürmeye oldukça çok fayda ettiği görülmüştür. Kekik çayı adet söktürücü olmasının yanı sıra ilaveten aynı zamanda adet süresinde oldukça çok sancılı geçen zamanlarda da çok yardımcı olduğu bilinir. Çünkü adet süresi kanama olmaması veya çok zor olması durumunda oldukça çok fazla sancılı bir zaman geçirilir. Bu bitki çayı içildiği için adet kanaması oldukça normal şekilde geleceği için rahat bir süreç geçirilmesine yardımcı olur ve aynı biçimde o aydaki sinir stresin çok olduğu zamanda sakinleştirici bir özelliği de var yani böyle bir özelliğe de sahip olması sebebi ile oldukça kekik çayını farklı ve özel kılıyor. 
]]>
Adet Söktürücü Hareketler https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-hareketler.html Thu, 29 Nov 2018 21:46:32 +0000 Adet söktürücü hareketler; kadınlar için oldukça önemli bir yeri vardır. Herhangi bir kadın için adet sadece doğurganlığın değil, aynı zamanda sağlığın ve genel formun bir işaretidir. Bu nedenle, düzensizlikler veya a Adet söktürücü hareketler; kadınlar için oldukça önemli bir yeri vardır. Herhangi bir kadın için adet sadece doğurganlığın değil, aynı zamanda sağlığın ve genel formun bir işaretidir. Bu nedenle, düzensizlikler veya adet döngüsüyle ilgili sorunlar sadece bir durum değil, daha ziyade altta yatan bir tıbbi durumun bir belirtisidir. Bu nedenle, her kadın adet dönemi bozuklukları, düzensiz periyotlarla baş etmeyi azaltmak ve adeti başlatmak için adet söktürücü hareketler de bulunması gerekir. Bu hareketler sadece birkaç dakikaya ihtiyaç duyar ve adet bozukluklarla başa çıkmanıza yardımcı olabilir, aynı zamanda daha uygun, esnek ve sağlıklı olmanızı sağlar.

Adeti söktürmeye yarayan bazı hareketler
 • Bu hareket karın kasları ve omuriliğini güçlendirerek adet ağrısını azaltır ve adet söktürmek için kullanılır. Bu hareket için yapmak için öncelikle midenizde yatmanız, yanınızda tutmanız ve avuç içi yukarıya bakması gerekir. Şimdi, dizleri eğip topukları kalçanın yakınına getir. Kollarınızı geri alınız ve ayak bileklerini tutunuz. Vücudunuzun ağırlığı pelvis değil mideye odaklanmalıdır. Bilekleri elle çekerek dizlerinizi daha da kaldırın. Düzenli nefes aldığınızdan ve bacaklarınızın geri çekilmemesine dikkat edin.
 • Bir başka adet söktürücü hareket için ise bacaklar ön tarafta olmalıdır. Şimdi uyluk kasları ve ayaklarıyla uğraşın. Topuklar zeminden birkaç santimetre yukarıda gelebilir. Omurgayı uzun ve dik tutmayı unutmayın. Eller, avuç içi bakan tarafında durmalıdır. Gelişmiş aşamalar sırasında kadınlar daha fazla çalışabilir ve ayakları yerden yukarı doğru hareket edebilir. Egzersiz, uyluklar da, karında çalışır ve acı dolu dönemlerle baş etmede yardımcı olur.
 • Bu poz, adet bozuklukların her türü için en iyi pozdur. Adet olmama sorunlarının arkasında yatan koşullarla baş yardımcı yardımcı olabilir. Bunun için sağ dizini yatay olarak bükün ve sağ ayağı sol uyluğa karşı yerleştirin. Sırtınızın düz olduğundan emin olarak gövdenizi sola doğru çevirin. Uzatılmış bacağınızın ayak parmaklarını tutun. Başın sol dizine yada sol bacağın başka herhangi bir bölümüne dokunmasına izin verin. Pozu 20 saniye koruyun. Bu hareketi 2-3 set devam ettirin
 • Bu poz, adet düzensizliklerine neden olabilen kan basıncıyla ilgili sorun yaşayan dişiler için mükemmeldir, adet söktürücü hareketler arasındadır. Bu hareket için sırtınızı, omuzlarınızı ve başınızı yere dokunarak yavaş yavaş sırtınızı uzatın. Ayak bileğini tutmak için ellerinizi kullanın ve yukarı çekin. Başlangıçta bu oldukça zor olabilir, bu nedenle onları yalnızca rahat olduğu yere çekin. Biraz pratik yaptıktan sonra onları anal bölgeye çekebilirsiniz. Şimdi, elleri uyluk altına koyun ve avuç yukarıya bakmalıdır. Dizlere yere dokunmaya çalışın.
]]>
Adet Söktürücü Egzersizler https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-egzersizler.html Fri, 30 Nov 2018 16:11:11 +0000 Adet söktürücü egzersizler, adet dönemi kadınlar için oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Bir anda kendilerini huzursuz, mutsuz hissettiklerinde adet dönemlerinin yaklaştığını anlayabilmek mümkündür. Bunların beraberind Adet söktürücü egzersizler, adet dönemi kadınlar için oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Bir anda kendilerini huzursuz, mutsuz hissettiklerinde adet dönemlerinin yaklaştığını anlayabilmek mümkündür. Bunların beraberinde aşırı stres, korku, endişe, aşırı yemek isteği, ruh halinde duyarsızlık ve sinirlilik gibi durumlar kadınların olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durumun ortaya çıkmasında spor faaliyetlerini eksikliğinden de kaynaklanabilir. Adet döneminde egzersizlerin terk edilmesi, onları zor koşulara itmektedir. Ama yapılan araştırmalar adet döneminde sporu bırakmak yerine daha fazla egzersiz yapmaları gerektiği söyleniyor. Çünkü bu dönemde egzersizler adet söktürücü üzerinde çok etkisi vardır.

Adet söktürücü egzersizlerin faydaları

Adet söktürmek için yapılan egzersizler, vücuda daha fazla güç kazandıracağı için aynı zamanda kas kütlesini arttıracağından çok etkisi vardır. Adet döneminde bacaklardaki yağsız kas kütlesi artıp, rahimin ağrılarını ve kasılmalarını azaltmada yardımcı oluyor. Adet söktürmede uygulanacak egzersizler kişiyi, hafifletir ve rahatlatmaktadır. Bu dönemde yaşanan ruhsal, psikolojik, bunalımları atmaya yardımcı olarak negatif yükleri atmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda hormonlarda ani değişim oluşu, vücudun olumsuz etkilerini de hafiflettiği gibi, PMS zamanında ortaya çıkan sancı ve ağrıların hafiflemesine yardımcı olmaktadır.

Adet söktürücü egzersizler nelerdir

 • Bacak egzersizleri: Adet söktürücü egzersizlerinden olan bacak egzersizleri yapılması, bacakların iç kısmının güçlenmesi için bu hareketlerin yapılması şarttır. Aynı zamanda yapılan bu hareketlerle de vücudun tümü güçlenebilir. Öncelikle sol tarafa yatılır. Daha sonra sağ bacak dengede duracak şekilde ön tarafa koyulur. Sonra yere paralel olarak sağ bacak yukarı doğru bükülmeden kaldırılır. Aynı hareketi 8-10 kere iki bacak için de uygulanmalıdır.
 • Basen ve kalça çalışmaları: Geri adım hareketiyle beraber kasların esnemesine yardımcı olunabilir. Bisiklet ve yürüyüş yapmadan önce bedeni hazırlamak gerekir. Basen ve kalça egzersizinde, ayakların arasında bir adımlık mesafe bırakacak şekilde dik olarak ayakta durulur. Daha sonra eller bele koyulur ve diz kırılarak bacak arkada doğru götürülür. Bu hareketi her iki bacak içinde uygulanmalıdır ve 10’ar defa yapılması gerekir.
 • Çömelme egzersizleri: Bu egzersiz türü diğer egzersizlere göre biraz daha zordur ama düzenli şekilde uygulandığı zaman kaslar için çok faydası vardır. Bu egzersizde, ayakta dik durulur ve ayaklar bir ayak ölçüsü açılır. Çömelirken kollar omuz hizasının önüne doğru uzatılır. Bu hareket 10 defa tekrarlayarak tamamlanabilir. Aşağıya doğru eğilirken, çömelerek durmaya çalışılırsa da faydalı olur. 
 • Basit egzersizler: Ev işi yaparken, televizyon izlerken ve diğer vakitleri değerlendirerek de basit egzersizler yapmak mümkündür. Bu gibi anlarda vakti olmayanlar için birer fırsattır ve her zaman yapılabilir. 

]]>
Adet Söktürücü Çaylar https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-caylar.html Sat, 01 Dec 2018 04:46:59 +0000 Adet söktürücü çaylar, düzenli periyotlar şeklinde olması gereken adet kanaması gecikmesinde kullanılabilir. Adet gecikmesi çeşitli sebeplerden olabilir. Eğer bu gecikme çok sık oluyorsa mutlaka bir doktora gidilmesi gerekir. Ar Adet söktürücü çaylar, düzenli periyotlar şeklinde olması gereken adet kanaması gecikmesinde kullanılabilir. Adet gecikmesi çeşitli sebeplerden olabilir. Eğer bu gecikme çok sık oluyorsa mutlaka bir doktora gidilmesi gerekir. Ara ara olan adet gecikmelerinde ise, pek tedirgin olmaya gerek yoktur. Ancak bu bile kadınlarda strese, ruhsal sorunlara neden olabilir. Bu durumda adet söktürücü olarak çeşitli yollara başvurulur. Bunların başında doğum kontrol hapı kullanmak gelir. Bu haplarda progesteron hormonu bulunduğu için aynı adet söktürücü ilaçlar gibi faydalı olabilir. Ancak doğal yollarda adet söktürücü çaylar içerek te derdinize çare bulabilirsiniz.

Adet söktürücü çaylar nelerdir, nasıl kullanılır

Adet söktürücü olarak kullanılan bitkilerin hem ağrı azaltıcı etkisi, hem de adet kanamalarını düzenleyici etkileri vardır. Adet kanamasının gecikmesiyle yaşanan ruhsal ve fiziksel sorunların azaltılmasına da yardımcı olurlar. Adet zamanının gecikmesi her kadın için çekilmez sorunların olmasına neden olabilir. Adet gecikmesi yani adetin normalde gelmesi gereken günde gelmemesi durumunda adet söktürücü çaylar faydalı olabilir. Bu şifalı bitkilerle hazırlanan çaylardır. Bitkiler genellikle zararsız olmalarına rağmen, bunları da kullanırken doktorunuza danışmanızın daha iyi olacağını belirtelim.

Atkuyruğu ve çobançantası: Adet söktürücü çay hazırlamak için bu bitkilerin her birinden 20 gram ihtiyacınız olacak. Bunları havanda iyice dövün. Bunu 1 litre suyun içinde yarım saat kadar bekletin. Daha sonra karışımı süzerek adet söktürücü olarak içebilirsiniz.

Reyhan otu ve kekik: Bu bitkilerinde adet söktürücü olarak kullanımı yaygındır. Yarım litre kaynayan suyun içine birer tutam kekik ve reyhan otu koyun. Bunları 3-4 dakika kaynatın. Daha sonra karışımı süzerek çay şeklinde için. Dilerseniz içine biraz bal koyarak tatlandırabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken bu bitkileri uzun süre kaynatmadan çayı hazırlamanızdır.

Biberiye: Bu bitkinin adet ağrılarını azaltma ve adet söktürme etkisi vardır. Adet olmadan birkaç gün önceden biberiye çayı içerek adet kanamasının gününde gelmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik ağrıların azaldığını da fark edersiniz. Bir fincan kaynamış suyun içinde 1 çay kaşığı biberiyeyi demleyin. İsterseniz limon ve balla çayınızı lezzetlendirebilirsiniz.

Kekik: Her evde bulunan kekikle geciken adet kanamasına kolay bir çay hazırlayabilirsiniz. Adet söktürücü çaylar arasında kekik çayının yeri ayrıdır. Çünkü kekik çayı aynı zamanda kısırlık sorunu içinde hanımlara faydalıdır. Bir yandan düzenli adet görmenizi sağlar, bir yandan da kısırlık problemiyle karşılaşmamanız için sizlere yardımcı olur. Çayınızı yine demleme usulüyle hazırlamalısınız. Günde 3 defa taze olarak çayınızı demleyin ve için. Adet gününüz yaklaştığında çayı içmeye başlarsanız, daha düzenli adet görmeye de başlarsınız. Kekik çayını taze kekik kullanarak ta hazırlayabilirsiniz. Özellikle dağ kekiği denilen türü adet söktürücü olarak daha etkili olur.

Çiriş otu: Adet düzensizliği yaşayan hanımlar çiriş otuyla bitkisel çay hazırlayabilir. Yine kaynatmadan 1 çay kaşığı çiriş otunu 1 fincan sıcak suda demleyin. Sadece 5-6 dakika demlenen çayı ılık halde için. Rahim kasılmalarını düzenleyen bu çayla adet kanaması beklediğiniz zamanda gelecektir.

Dereotu tohumu: 10 gram kadar dereotu tohumunu havanda dövün. Bu sıcak suda 10 dakika kadar bekletin. Demlenen çayınızı yudum yudum için. Adet kanaması geciken hanımlar dereotunu taze olarak ta tüketmeyi tercih edebilir.

Adet söktürücü çaylar, adet kanaması geciktiğinde içilebilir. Ama her zaman doktorunuza danışarak bu çayları içmelisiniz. Çünkü her bitkinin faydası olduğu kadar, zararlı yan etkisi de olabilir. Üstelik geciken adet kanaması bir gebeliğin işareti de olabilir. Bunlardan emin olmadıkça gelişigüzel bitkisel çaylar]]> Adet Söktürücü İlaç https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-ilac.html Sat, 01 Dec 2018 13:31:11 +0000 Adet söktürücü ilaç, adet düzensizliğinden yakınan kadınlar için iyi bir tercih olabilir. Ancak bu ilaçların mutlaka doktor tarafından tavsiye edilmesi gerekir. İlaçlar hap şeklinde olabileceği gibi iğne olarak ta kullanılab Adet söktürücü ilaç, adet düzensizliğinden yakınan kadınlar için iyi bir tercih olabilir. Ancak bu ilaçların mutlaka doktor tarafından tavsiye edilmesi gerekir. İlaçlar hap şeklinde olabileceği gibi iğne olarak ta kullanılabilir. Adet söktürücü ilaç olarak kullanılan bütün ilaçlarda hormon bulunmaktadır. Bu yüzden hatalı şekilde bilinçsizce kullanılırsa, pek çok sorunu da beraberinde getirirler. Adet söktürücü ilaçların bünyesinde genellikle progesteron hormonu olur. Nadiren bazılarında progesteron ile birlikte östrojen hormonu da olabilir.

Adet söktürücü ilaç neden kullanılır, nasıl etki eder

Adet söktürücü ilaç kullanımı genellikle gebelikten korunma amacıyla, bazen de geciken adet kanamasının gelmesi amacıyla olur. Bu ilaçların kullanımı bazı kadınlarda da, hastalıkların tedavisi sırasında kullanılabilir.

Adet söktürücü ilaç kullanan kadın gebe değil ise, rahmin duvarına baskı uygular ve rahimdeki atıkların dışarıya atılmasını kolaylaştırır. Bu adet kanamasının başlamasına neden olur. Yani rahim kasılmalarını sıklaştıran ilaç sayesinde adet görülür. Bu ilaçların etkisini göstermesi, aynı kadınların adet döngülerini taklit etmesiyle sağlanır. Adet döngüsünde ilk aşamada östrojen hormonu baskındır. Döngünün ilerleyen aşamasında baskın olan progesteron hormonudur. Adet söktürücü ilaç bu olaya benzeyerek, etkisini gösterir. İlaç kullanılmaya başlandığında progesteron hormonu vücuda verilmiş olur. İlacın kesilmesiyle birlikte progesteron hormonu düştüğü için, 4-5 gün içinde adet görülmeye başlar.

Adet söktürücü ilaç yan etkileri var mı

Bu ilaçların içeriğinde yüksek dozda hormon bulunur. Bu yüzden yan etkileri de bulunmaktadır. Doktorlar adet söktürücü ilaçların migren hastaları ve tansiyon hastaları açısından olumsuz etkileri olduğuna dikkat çekerler. Bunun dışında en fazla görülen yan etkiler arasında şiddetli bel ağrısı, göğüslerde aşırı hassasiyet olması, mide bulantısı, baş ağrısı gibi sorunlar sayılabilir. Ayrıca bu ilaçlar adet kanamasının farklı miktarda gelmesine neden olabilir. Adet kanaması bittikten sonra da lekelenme gibi ya da damla şeklinde kanama gelmesine yol açabilir. Ancak bu herkeste aynı etkilerde, şiddette görülmeyebilir. Herkesin yapısı bu ilaçlara farklı tepkiler verebilir. Adet söktürücü ilaç hamilelik nedeniyle adet gecikmesi yaşayan kadınlar içinde çok sakıncalıdır. Bu yüzden doktorlar bu ilacı sadece gebe olmayan kadınlar içinde önermektedir.
]]>
Adet Söktürücü Tarlusal https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-tarlusal.html Sun, 02 Dec 2018 12:18:32 +0000 Adet söktürücü tarlusal  adet düzensizliği ve adet olmama durumunda kadınlarda yoğun rahim kanamaları durumlarında kullanılan bir tür ilaçtır. İlaçta bulunan hormon kadınlarda bulunan cinsiyet hormonu olan progesteron hormonu Adet söktürücü tarlusal  adet düzensizliği ve adet olmama durumunda kadınlarda yoğun rahim kanamaları durumlarında kullanılan bir tür ilaçtır. İlaçta bulunan hormon kadınlarda bulunan cinsiyet hormonu olan progesteron hormonunun salgılanmadığı durumlarda yardımcı olan bir ilaçtır. Adet düzensizliği yaşayan kadınlarda adet düzenini sağlamada yardımcı olan bir ilaçtır. Hamile olan kişiler kullanmamalıdır. Memede kötü huylu tümör yada sebebi bilinmeyen vajinal kanaması olanlar yada karaciğer hastalığı olan kişilerde bu ilacı kesinlikle kullanılmamalıdır.

Adet söktürücü tarlusal hangi durumlarda kullanılmamalıdır
 • Kişide hamilelik durumu varsa kullanılmamalıdır. 
 • Karaciğer hastalığı olan insanlar kullanmamalıdır.
 • Memelere kötü huylu tümör varsa kullanmamak gerekir.
 • Sebebi belirlenemeyen vajinal kanamalarda kullanmamak gerekir.
 • Pıhtı oluşumundan sonra meydana gelen toplardamar iltihabı.
 • Epilepsi hastası olanlar.
 • Astım hastalığı olanlarda.
 • Hipertansiyon ve böbrek hastalığı olan kişilerde.
Adet söktürücü tarlusal hangi durumlarda kullanılır

Belirli sebeplere bağlı olarak adet döneminin dışında oluşan rahim kanaması durumunda kullanılması gerekir. Aynı zamanda rahim iç çeperini kapsayan zar dokusunun normal yerinden farklı bir yerde çoğu zaman ise kistler halinde bulunması durumda kullanılmalıdır.


Adet söktürücü tarlusal, kişilerde olumsuz sonuçlar meydana getirebilmektedir. Örneğin aniden görememe durumu, anlık tutan migren, kişide oluşan çift görme gibi durumlar meydana gelebilir. Ayrıca kadınların bir kısmında rahim kanseri ve yumurtalık kanseri oluşumunu tetikleyebilir. Bu tür durumlarda hemen doktora görünmek gerekir.

Adet söktürücü tarlusal nasıl kullanılır

İlaç doktorun tavsiyesi ve reçeteyle belirtilen durumlarda kullanması gerekir. Doktorun yazdığı reçetenin dışında çok fazla kullanmamak gerekir. İlacın her dozunun bir su bardağı su ile alınması gerekir. Önerilenden daha fazla alındığı zaman hemen bir doktora görünmekte oldukça fayda var. Kişide uyuşukluk ve baş dönmesi meydana gelir böyle durumlarda. Normal durumlarda ise kullanıldığı günden 10-12 gün sonra kişinin adet görmesi gerekir. Fakat 12 gün sonra kişi adet görmüyorsa hormonal bir sıkıntı meydana gelmiş olabilir ve doktorun hormonal testler yapması gerekir. 
]]>
Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu.html Sun, 02 Dec 2018 13:39:31 +0000 Adet söktürücü, adet kanamasının az gelmesi durumunda, beklenen zamandan geç gelmesi durumunda kullanılabilir. Bazı hallerde adet kanaması aralıklarının uzaması ya da kısalması normal kabul edilebilir. Ancak sıkça adet kanama Adet söktürücü, adet kanamasının az gelmesi durumunda, beklenen zamandan geç gelmesi durumunda kullanılabilir. Bazı hallerde adet kanaması aralıklarının uzaması ya da kısalması normal kabul edilebilir. Ancak sıkça adet kanamasının erken gelmesi ya da geç bir tarihte gelmesi bazı ciddi problemlerin habercisi olabilir. Arada bir adet kanamasının gecikmesi halinde ise, bitkisel adet söktürücü kürler faydalı olabilir. Bu bitkisel kürler adet kanamasını düzene sokma etkisi de olabilir. Adet kanaması gecikmesinde, adet kanamasının normalden az gelmesi halinde adet söktürücü ürünler faydalı etkililer yapabilir.

Adet söktürücü bitkisel kürler

Biberiye ve papatya: Geciken adet kanaması için evde biberiye ve papatya bitkileriyle hazırlanmış çayın faydası olur. Kadınların pek çoğu papatya ve biberiye karışımıyla hazırlanan bu adet söktürücü çayı bilirler. Oldukça etkili olduğu da söylenir. Ancak her bitkisel ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.

Çiriş otu: Geciken adet kanaması için kaynattığınız çiriş otunu çay şeklinde balla tatlandırıp içmenizi öneririz. Bu çayı adet kanaması sökünceye kadar günde iki fincan olarak içebilirsiniz. Özellikle sabah ve akşam yatmadan önce içmenizi öneririz.

Atkuyruğu: Atkuyruğu otu ile hazırlayacağınız çayı hem det söktürücü olarak, hem de adet dönemindeki ağrıların azaltılması için içebilirsiniz. Bir fincanlık kaynamış suyun içine bir çay kaşığı atkuyruğu otu koyarak 8-10 dakika demleyin. Bu çayı isterseniz az miktarda balla tatlandırıp içebilirsiniz.

Civanperçemi ve çörek otu: Geciken adet kanamasını söktürmek için çörek otu ile civanperçemi otunu kaynatarak içebilirsiniz. Bu bitkisel çay aynı zamanda kadınların menopoz sıkıntılarını gidermede ve kısırlık sorunları içinde tavsiye edilmektedir.

Çörek otu: Adet söktürücü olarak çörek otunu direkt olarak balla karıştırarak sabah aç karnına tüketebilirsiniz. Her deva diye bilinen çörek otunun böyle bir faydası da bulunmaktadır.

Kekik: Az miktarda gelen adet kanamasının bir çaresi de kekiktir. Günde sabah, öğle ve akşam taze hazırlanmasıyla kaydıyla kekik çayı içebilirsiniz. Çayı az miktarda balla tatlandırırsanız, kekremsi tadını alacaktır.

Dereotu: Adet söktürücü olarak halk arasında kullanılan bitkilerden birisi de dereotu bitkisidir. Dereotu tohumunu döverek suyun içinde kaynatın. Bunu süzerek ılık olarak için. Geciken adet kanaması en kısa sürede gelecektir.

Adet söktürücü bitkisel çay nasıl hazırlanır

Adet kanaması geciken bayanlar aşağıda vereceğimiz karışımı hazırlayabilir. Oldukça etkili bir bitkisel çay olduğunu göreceklerdir. Bu çayın hazırlanması sırasında kullanılan bitkilerin miktarı aynı olmalıdır. Bitkisel çayı hazırlarken kesinlikle kaynatmamalısınız. Sadece kaynar suyun içinde demlemelisiniz. Çayın bir faydası da adet dönemindeki ağrıları azaltmasıdır. Bu adet söktürücü çayı taze hazırlamalı ve adet kanamasından önceki günlerden başlayarak her gün dilediğiniz bir zamanda 1 fincan olarak içmelisiniz. Şimdi bu çay için kullanacağınız bitkileri belirtelim.

Papatya, karabaş otu, maydanoz, kimyon, nane, civanperçemi, adaçayı, kuru kiraz sapı kullanacağınız bitkilerdir. Bunların hepsini aynı oranda karıştırıp çayınızı demleyerek hazırlayabilirsiniz.

Adet söktürücü bitkiler nelerdir

Siyah koho ve mavi koho: Çok eski zamanlardan beri Amerikan yerlileri tarafından kullanılan bu bitkilerin adet söktürücü özelliği bilinmektedir. Siyah koho östrojen hormonun etkisiyle kanamayı kolaylaştırmakta, mavi koho ise rahimdeki kasılmaları arttırmaktadır.

Hayıt meyvesi: Adet söktürücü özelliği geçmişten beri bilinen hayıt meyvesi araştırmalara bile konu olmuştur. Dünyanın pek çok ülkesinde öz]]> Adet Söktürücü Sebzeler https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-sebzeler.html Mon, 03 Dec 2018 10:34:24 +0000 Adet Söktürücü Sebzeler, Kadınlarda her ay düzenli olarak rahim içindeki endometrium dokusunun yenilenmesiyle birlikte açılan damarlardan kan ve endometrium dokusunun oluşturduğu bazı sıvılar vajinadan atılır bu duruma adet de Adet Söktürücü Sebzeler, Kadınlarda her ay düzenli olarak rahim içindeki endometrium dokusunun yenilenmesiyle birlikte açılan damarlardan kan ve endometrium dokusunun oluşturduğu bazı sıvılar vajinadan atılır bu duruma adet denmektedir. Adet görülme yaşı ortalama 13-15 yaşı arasındadır. Genel olarak akıntı 1-7 gün arasında oluşur ve biter. Ortalama 47 yaşında ise adet görme biter ve menopoz dönemi başlamaktadır. Adet kanaması her ay düzenli olarak görülemeyebilir. Bunun en önemli sebebi olarak stres olgusu ortaya çıkmaktadır. Adet görmeyen kadında şişkinlik problemi oluşabilmektedir. Bu nedenle üretilen birçok ilaç bulunmaktadır. Ancak ilaçlar ile adet söktülerebileceği gibi doğal yollardan da adet söktürülebilir. 

Buna örnek olarak adet söktürücü sebzeler ve bitkiler verilebilir.
 • Kereviz: kereviz ile maydanozu rendeleyip ılık suya atıp 24 saat bekletip sabah akşam olmak üzere 3 gün içilmelidir. Bu yöntemin adet kanamasından üç gün önce yapılması gereklidir.
 • Zerdeçal: Özellikle zerdeçal çayı adet düzensizliğini önlemekte en etkili çözüm yoludur.
 • Dereotu: Yapılan yemeklerde kullanılan dereotu da oldukça etkili bir adet söktürücüdür.
 • Havuç: Çiğ olarak tüketilmesi hem adeti düzene sokar hemde adet söktürmede en etkili çözümlerden bir diğeridir
 • Nane: İçindeki vitaminler hem adeti düzene sokar hemde adet söktürmede etkilidir.
 • Brokoli: Adet söktürücü sebzeler arasında gelir
 • Ispanak: Haşlanmış ıspanakta adet söktürmede başarılı sebzedir.
 • Kabak: Kabak adet söktürücü sebzeler arasında en etkili olandır.
 • Turp: Turp etkili bir adet söktürücü sebzedir.
]]>
Adet Söktürücü Hap https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-hap.html Tue, 04 Dec 2018 09:39:37 +0000 Adet Söktürücü Hap, Adet günü geçtiği zaman bir an önce adet görebilmek amacı ile kullanılmaktadır. Ayrıca bazı kadın hastalıklarında da tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır.Bu hapların içeriğinde vücuda takviye hor Adet Söktürücü Hap, Adet günü geçtiği zaman bir an önce adet görebilmek amacı ile kullanılmaktadır. Ayrıca bazı kadın hastalıklarında da tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır.Bu hapların içeriğinde vücuda takviye hormonlar bulunur. Vücutta görevini yerine getiremeyen hormonlar ek takviyelerle düzene girerek dengede tutulur. Her kadın hayatında en az 1 kez bile bu haplardan kullanmıştır. Bu ilaçların bu kadar çok bilinmesine rağmen mutlaka doktor kontrolü ile kullanılması gerekir. Doktor kontrolü harici yanlış kullanımlar adet döngüsünün düzenliği başta olmak üzere bir takım sorunlara da sebebiyet verebilirler.

Adet Süresi ve Adet Gecikmesi

Adet süresi her 21 ile 35 günde bir olmak üzere kişiden kişiye farklılık göstererek ortalama 3-7 gün arası sürer. Genel olarak çoğu kadın 28 günde bir adet kanaması yaşar. Eğer ki iki dönem arası 35-40 günün üzerindeki ise bu durum adet gecikmesi olarak adlandırılır. Örneğin 1 Mart’ta adet gören bir kadın normal şartlarda 22 Mart ile 05 Nisan arasında adet görmesi gerekir. Beklenen adet dönemi tarihi üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen adet görülmemişse adet gecikmesinden söz edilebilir. 

Adet Gecikmesi Nedenleri

Düzensiz Beslenmek: Yeterince iyi beslenemeyen kadınlarda düşük kalorili beslenme, vücutta düşük yağ oranı ve yüksek enerji ihtiyacı ile birlikte adet gecikmesi görülebilir. Vücuttaki yağ oranı çok düşükse adet gecikmesi durumu söz konusu olabilir. O nedenle yağ oranı saha dengeli besinler tüketmeye özen gösterilmelidir. 

Stres: Adet gecikmesine neden olan en temel sorun kişinin yaşamış olduğu strestir. Bunun nedeni beynin hormonları düzenleyen bölgesinin stresten etkilenmesidir. 

Tiroid Bezi İle İlgili Sorunlar: Tiroid bezi metabolizmayı düzenler. Tiroid hormonlarında herhangi bir dengesizlik durumu; kişide uyku bozuklukları, kilo değişimi, kas problemleri, kolesterol sorunu gibi önemli hastalıklarının yanı sıra adet gecikmesine de neden olur. .

Polikistik Over Sendromu: Bir hormon dengesizliğidir ve kişide yumurtlamayı engelleyen bir durumdur. Östrojen, progesteron ve testeron seviyesinde değişiklik yaşanmasına neden olur. Polikistik over sendromu sadece adet gecikmelerine değil, adet görülmemesine bile neden olabilir. 

Adet Söktürücü Hap Nasıl Etki Eder

Adet gecikmesinde kullanılan adet söktürücü hap rahimde meydana gelen kasılmaların artmasına yardımcı olarak östrojen hormonunun dengelenmesini sağlar. Adet söktürücü hap sayesinde kişinin rahim duvarına baskı uygulayarak, rahim içinde bulunan atıkların, vücut dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede de adet başlamış olur. Hapların etki edebilmesi, kadınların normal adet döngülerini taklit etmesine dayanır. Kadınların adet döngülerinin ilk döneminde östrojen hormonu baskılı olur. Adet söktürücü hap da bu duruma benzemeye çalışarak gerekli etkiyi yaratmış olur. Hap kullanımı kesilince yaklaşık 4-5 gün sonra adet kanaması başlar. Adet kanamasının miktarında değişkenlik olabilir. O nedenle endişelenmeye gerek yoktur. 

Adet Söktürücü Hap Kullanımı Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Adet gecikmelerinin çok fazla nedenleri vardır. Bunlardan en önemlisi olası bir hamilelik durumu söz konusu olabilir. O nedenle önce kadın hastalıkları doktoruna giderek durumu netleştirmek gerekir. Hamilelik durumu söz konusu değilse doktor kontrolünde kullanımına başlanabilir. Adet söktürücü haplar uzun süreli kullanım halinde hormon bozukluğuna neden olabileceği için kısa süreli olarak kullanılması gereken ilaçlardır. Her ilaç her bünye üzerinde aynı etkileri göstermez. O nedenle adet geciktirici haplarında her bünye üzerinde bıraktığı etkiler farkıdır. Fakat yapılan araştırmalarda kadınların çoğunda göğüslerde şişkinlik ve hassasiyet durumu gözlenmiştir. 

<]]> Maydanoz Çayı Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/maydanoz-cayi-adet-sokturucu.html Tue, 04 Dec 2018 18:37:30 +0000 Maydanoz Çayı Adet Söktürücü, Vitamin ve mineral kaynağı olan maydanozdan çay elde edilmesi adet probleminin ortadan kaldırılması için fayda sağlayan bitkisel çözümdür. Özellikle adet düzensizliği hususunda ih Maydanoz Çayı Adet Söktürücü, Vitamin ve mineral kaynağı olan maydanozdan çay elde edilmesi adet probleminin ortadan kaldırılması için fayda sağlayan bitkisel çözümdür. Özellikle adet düzensizliği hususunda ihtiyaca cevap veren maydanoz çayı taze bir şekilde tüketildiğinde fayda sağlar. Bununla birlikte tüketim miktarının normal düzeyde belirlenmesi de sağlık bakımından önem teşkil eder. Çoğu kadın birtakım nedenlerden ötürü adet döneminde gecikme veya yetersiz kan akışı ile karşılaşabilir. Bu durumun önlenmesi adına maydanoz çayı adet söktürücü olarak kullanılabilir. Söz konusu bu çay türünün doğru bir şekilde tüketimi esas kılınmalıdır. Aksi taktirde faydadan ziyade zarara sebebiyet verir.

Yaş faktörü, hormon değişikliği, ilaç kullanımı, kilo artışı, stres ve birtakım hastalıkların varlığı adet döneminde aksama meydana gelmesi hususunda etken rol oynar. Hal böyle olunca bitkisel çözüm yolu ile adetin yönelik maydanoz çayının tüketilmesi sonucunda normal adet düzenine kavuşulması sağlanır. Maydanoz çayı için sararmayan yeşil yapraklı taze maydanozun seçilmesi önemlidir. Yedi adet dal maydanoz içerisine bir bardak su eklenip kaynatılması sonrasında suyunun süzülmesi ile birlikte elde edilen çayın ılık bir şekilde tok karın ile günde iki kere tüketilmesi adetin sökülüp atılmasına kaynaklık eder. Maydanozun içerisindeki besin değerleri vücudun ihtiyacı olan maddelerin alınmasını sağlar. Böylece maydanoz çayı adet söktürücü olarak kullanıldığında  vücut direncinin dengede kalması yönünde fayda sağlar.

Maydanoz Çayı Adet Söktürücü Yan Etkileri

 • Vücuttaki iltihaplanma oluşumunun bulunduğu noktayı yerinden oynatarak ağrıya sebebiyet verir.
 • Aşırı tüketildiğinde kilo verdirir.
 • Mide bulantısı oluşturur.
 • Sıklıkla idrara çıkma isteğine neden olur
 • İshal yapıcıdır.
 • Kan damarlarını açtığından aşırı kan akışına zemin hazırlar
 • Böbrek taşı rahatsızlığının idrar kanalına ilerlemesini sağlayarak tıkama problemi meydana getirir.
 • Vücuttaki değerli maddelerin atılmasına sebep olur.
]]> Adet Söktürücü Bitkiler https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-bitkiler.html Wed, 05 Dec 2018 13:35:48 +0000 Adet Söktürücü Bitkiler, Kadınlarda ergenlik döneminde doğurganlık kazanıldığında döllenmeden sonra rahim içi damar ve doku sistemi oluşur. Burada döllenme gerçekleşmediği zaman döllenmemiş yumurtaların vajina yoluyla d Adet Söktürücü Bitkiler, Kadınlarda ergenlik döneminde doğurganlık kazanıldığında döllenmeden sonra rahim içi damar ve doku sistemi oluşur. Burada döllenme gerçekleşmediği zaman döllenmemiş yumurtaların vajina yoluyla dışarı atılması gerekir. Yumurtaların dışarı atılması adet kanaması adı verilir. Adet kanaması halk arasında aybaşı olarak da bilinir. Adet olmak kadınların sağlığı açısından önemli bir olaydır. Sağlıklı bir adet düzeni 26-30 günlük periyotlarda bir gerçekleşir ve yaklaşık olarak 3-6 gün arası sürer. Bu süreler kadınlar arası değişkenlik gösterse de hemen hemen aynıdır.  İlk günlerde daha yoğun olan kanama ilerleyen günlerde hafifleyerek periyot sonu biter. Yapılan araştırmalarda kadınların bir adet dönemi içerisinde ortalama olarak 50-55 ml kan kaybettiği ispatlanmıştır.

Düzenli adet olmak kadınlarda sağlık göstergesidir. Kanama periyotları o nedenle oldukça önemlidir. 30 günün üzerindeki periyotlar adet gecikmesi olarak adlandırılır. Böyle durumlarda kadınlar hem psikolojik hem de psikolojik problemler yaşarlar. Fiziksel olarak karında ve göğüste şişkinlik, karnın alt bölgesinde ağrı ve sancı görülür. Psikolojik olarak ise sinirlilik ve gerginlik hali gözlenir. Tüm bunların önüne geçmek için doğal tedavi yöntemleri vardır. Bu bitkisel tedavi yöntemleri sayesinde rahimde kasılmalar artarak östrojen hormonu dengelenir ve adet döngüsü düzene girer. Ancak 30 günün üzerindeki periyotlar uzun süredir oluyorsa kadın hastalıkları doktoruna giderek muayene olmak gerekir. 

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir

Adet söktürücü  bitkiler arasında ilk sırada maydanoz gelir. Maydanoz özellikle çayı hazırlanarak ve suyu sıkılarak tüketilir. İster taze ve kuru maydanoz ister maydanoz tohumu kullanılarak da tüketilebilir. Maydanoz üzerinde yapılan araştırmalar sonucu adet kanaması üzerindeki olumlu etkileri ispatlanmıştır. Bu nedenle sadece maydanoz kökünden üretilmiş bir çok ilaç piyasaya sürülmüştür. 

Maydanoz çayı nasıl hazırlanır

1 demet maydanoz saplarıyla birlikte 2 su bardağı su dolu tencerede kaynatılır. Kısık ateşte yaklaşık 5-6 dakika kaynayan maydanozlar ocaktan alınarak yaklaşık 10 dakika demlenmesi için beklenir. Demlenen maydanoz süzülerek ister sıcak ister soğuk olarak tüketilir. 

Maydanoz suyu nasıl hazırlanır

Saplarıyla birlikte 1 demet maydanoz, 1 limon suyu ve 1 bardak içme suyu maydanozlar püre püre haline gelene kadar mikserde çekilir. Daha sonra taze olarak tüketilir. 

Adet söktürücü bitkiler olarak en çok tercih edilen diğer bir yöntem ise soğan suyudur. Bilindiği gibi soğan doğal bir vitamin ve antibiyotik kaynağıdır. Soğan kabuklarıyla birlikte dörde bölünerek küçük bir tencerede 2-3 su bardağı su ile kaynatılır. Yaklaşık 15 dakika kaynatılan soğanlar ılınınca süzülerek suyu içilir. Soğan suyu için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bunlardan bir tanesi soğan kürünün tüketmeden önce taze hazırlanmalı ve hazırlandıktan sonra bekletmeden ılık olarak tüketilmelidir. Ayrıca soğan kaynarken tüm vitamin ve mineralini suya bırakacağı için ayrıca soğanın tüketilmesine gerek yoktur. Hazırlanan soğan kürü sabah aç karnına ve akşam uyumadan önce günde 2 bardak olmak üzere tüketilebilir. 

Adet söktürücü bitkiler arasında yer alan bir diğer bitki de papatyadır. Papatyanın adet söktürücü etkisi sayesinde düzenli tüketim sorunu adet döngüsü düzene girer. Aktardan kolayca temin edilebilecek kurutulmuş papatya 1 fincan sıcak suyun içine konularak demlenmesi için beklenir. Daha sonra sıcak olarak günde 2 fincan olacak şekilde tüketilir. Papatya çayı tercihe göre biberiye bitkisi ile birlikte de tüketilebilir. Papatya ve biberiyeyi aynı anda kaynatıp tüketilebilir. Damak zevkine göre hazırlanan bitki çayının içine limon dilimi yada bal ilave edilebilir.

Ayrıca adet söktürücü bitkiler olarak kekik, çörek otu, civan perçemi, at kuyruğu otu, dereotu da tüketilebilir. 

]]>
Adet Söktürücü Besinler https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-besinler.html Thu, 06 Dec 2018 10:17:58 +0000 Adet söktürücü besinler, Kadınlar düzenli olarak her ay adet kanaması geçirirler. 28 günde bir meydana gelen adet kanaması normal olandır. Eğer düzenli olarak her ay adet kanaması görmeyen ya da gecikmeli şekilde adet kanamas Adet söktürücü besinler, Kadınlar düzenli olarak her ay adet kanaması geçirirler. 28 günde bir meydana gelen adet kanaması normal olandır. Eğer düzenli olarak her ay adet kanaması görmeyen ya da gecikmeli şekilde adet kanaması görüyor iseniz mutlaka ya bir hastaneye kadın doğum uzmanına muayene olmalısınız. Ya da adet söktürücü besinler tüketmeye özen göstermelisiniz.

Adet söktürücü besinler kadınların adet kanamalarının düzenlenmesine yardımcı olur. Genel olarak çoğu kadının karşılaşmış olduğu bir durum olan adet gecikmeleri son derece önemli olan bir durumdur. Ve bu süreç kişiye büyük miktarda bir ağrı oluşmasına neden olmaktadır. Adet söktürücü besinler adet gecikmesi yaşayan ya da adet olmuyorum diye şikayet eden kişiler mutlaka düzenli olarak bu bitkileri tüketmelidir. Adet söktürücü besinler vücuttaki östrojen hormonunun salgılanmasını sağlayarak kişinin rahminde bulunan kanın dışarı atılmasını sağlar.

Adet söktürücü besinler:

Dere otu: Adet dönemlerinde sık sık ağrı yaşayan kişilerin çiğ olarak dere otu tüketmesi gereklidir. Dere otu rahminde bulunan kasların gevşemesini sağlar.

Havuç: Adet söktürücü besinler arasında havuç da yer almaktadır. Çok sağlıklı bir besin olan havuç rahim kaslarının aşırı derecede kasılmasını önler. Bu sayede hem kişi daha az acı çeker hem de daha az ağrısı olur.

Zerdeçal: Zerdeçal oldukça faydalı olan bir bitki çeşididir. Son zamanlarda da sıklıkla tüketilen bir besin haline gelmiştir. Adet söktürücü özelliğinden dolayı adet düzensizliği olan kişilerin kullanması tavsiye edilir.

Siyah ve mavi koho: Çoğu insanın adını bile duymadığı bu bitki artık ülkemizde de yetişir olmuştur. Özelikle adet düzensizliği problemi yaşayan ya da adet kanaması olmuyorum diyen kişilerin kullanması tavsiye edilir.

Adet söktürücü besinler:

Adet söktürücü besinlerin yanı sıra adet söktürücü çaylar da oldukça önemli olan bir çaydır. Bu adet söktürücü çaylar kişinin adet düzensizliğinin normale dönmesini sağlar. Özellikle de sıklıkla adet kanaması görmeyen, az gören ya da geç geç adet kanaması gören kişilerin mutlaka düzenli olarak adet söktürücü besinler ve adet söktürücü çaylar kullanmalıdır.

Adet söktürücü çaylar ise;
 • Civan perçemi çayı 
 • Çörek otu çayı 
 • Papatya çayı 
 • Ihlamur 
 • Soğan suyu
 • Biberiye çayı 
 • Bal ve at kuyruğu çayı 
 • Kekik 
]]>
Adet Söktürücü Gebeliği Sonlandırır Mı https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-gebeligi-sonlandirir-mi.html Thu, 06 Dec 2018 20:14:10 +0000 Adet Söktürücü Gebeliği Sonlandırır Mı, Ergenlik çağına girilmesiyle bayanların tanıştığı adet dönemi bazı dönemler sıkıntılı geçebilir. Bazı dönemlerde adet dönemi gecikebiliyor. Adet döneminin gelmesine rağmen, Adet Söktürücü Gebeliği Sonlandırır Mı, Ergenlik çağına girilmesiyle bayanların tanıştığı adet dönemi bazı dönemler sıkıntılı geçebilir. Bazı dönemlerde adet dönemi gecikebiliyor. Adet döneminin gelmesine rağmen, adet olamama, adet düzensizliği gibi durumlardan kaynaklı adet söktürücü ilaçlar kullanılabiliyor. Adet düzensizliği yaşayan bayanların adet söktürücü kullanmaları adet dönemini düzene koymak için bir seçenek olmaktadır. Ancak düzenli adet gören bayanların adet olmaması genel olarak gebeliğin belirtisidir. Bundan dolayı gebelik şüphesi olan bayanların adet söktürücü kullanmadan önce hamile olup olmadıklarından emin olmaları gerekir. 

Adet söktürücü gebeliği sonlandırır mı diye merak ediyorsanız, sonlandırmaz. Gebelik döneminden adet söktürücü kullanmak bir işe yaratacaktır. Gebelik gerçekleştiği için artık etki etmeyecektir. Ancak gebe olduğunuzu bilmeden adet söktürücü kullanmak bebek için sakıncalı olabilir. Adet söktürücünün fazla kullanılması bebeği olumsuz etkileyebilir. Bundan dolayı gebelik döneminde adet söktürücü kullanılmamalıdır. 
]]>
Adet Söktürücü Kür https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-kur.html Thu, 06 Dec 2018 21:19:29 +0000 Adet söktürücü kür, normal gününde adet olamayan ve adet dönemi aksayan kadınlar için bitkisel çözümdür. Öncelikle adet söktürücü ne demektir ona bakalım. Sağlıklı her kadın menopoz dönemine girene kadar adet dönemi y Adet söktürücü kür, normal gününde adet olamayan ve adet dönemi aksayan kadınlar için bitkisel çözümdür. Öncelikle adet söktürücü ne demektir ona bakalım. Sağlıklı her kadın menopoz dönemine girene kadar adet dönemi yaşar. Ama bazen bazı sebeplerden dolayı adet dönemleri sekteye uğrar ve bunun sebebi hem fizyolojik hem de psikolojik olabilir. Evet stres vb. psikolojik sebepler de adet döneminin gecikmesine neden olmaktadır. İşte bu gibi durumlarda kadınlar adet döngüsünü normale döndürebilmek için adet söktürücü kürlere, ilaçlara başvurur. Biz bu yazımızda adet söktürücü kürleri göreceğiz. Öncelikle televizyonda sık sık rastladığımız İbrahim Saraçoğlu ve Suna Dumankaya adet söktürücü kürlerini görelim.

Suna Dumankaya Adet Söktürücü Kürü

Malzemeler
 •  1 tutam reyhan otu
 •  1 tutam kekik
 •  Yarım litre su kaynamış su
Hazırlanışı: Öncelikle birer tutam aldığımız reyhan otu ve kekik otunu yarım litre suyun içerisine atıp karıştıralım. Bu su soğuk ya da ılık olabilir. Daha sonra elde ettiğimiz bu karışımı kaynamış suya ekleyelim. Homojen bir karışım elde etmek adına iyice karıştıralım ve 3 dakika kadar kaynatalım. Bu kür sık aralıklarla olmamak şartıyla günde 3 kere tüketilebilir. Adet söktürücü kürümüz hazırdır.

İbrahim Saraçoğlu Adet Söktürücü Kürü

Malzemeler
 • 20 gram çobançantası otu
 • 20 gram atkuyruğu otu
 • 1 litre su
Hazırlanışı: At kuyruğu ve çobançantası otlarını un kıvamına gelinceye kadar havanda iyice dövelim. Daha sonra elde ettiğimiz bu unsu karışımı 1 litre suyun içerisine dökelim. İyice karıştırdıktan sonra 20-25 dakika bekletelim. Adet söktürücü kürümüz hazırdır.
 
Soğan Kürü: 1 adet orta boy kahverengi soğanı ve 2 bardak klorsuz su ile yapabileceğimiz oldukça basit bir kürdür. 2 bardak klorsuz suyu kaynatalım. Bir adet orta boy kahverengi soğanımızın dış kabuğunu soyalım ve diğer kabukları ile dörde ayırıp kaynamakta olan suya atalım. 5 dakika kaynatalım. Ilıdıktan sonra kürümüz hazırdır.

Maydanoz Kürü: Maydanoz, bal, limon,  kaynamış su ile hazırlayacağımız yine oldukça kolay bir kürdür. Öncelikle maydanozu temizleyelim ve iyice yıkayalım. İncecik doğrayalım. Kişi sayısına göre birer çay kaşığı maydanoz ilave edelim. 5 dakika dinlendirdikten sonra süzerek bardağa boşaltalım. Tatlandırmak için bal ya da limon kullanabilirsiniz. Maydanoz kürümüz hazırdır.

Papatya ve Biberiye Kürü: Bu kürümüzde 20 gram papatyaya ve 20 gram biberiye bitkisine ihtiyacımız var. 20 gram papatya ve 20 gram biberiyeyi 2 bardak suya katalım. Karıştırdıktan sonra kaynatalım. 5 dakika dinlendirdikten sonra kürümüz hazırdır.
]]>
1 Günde Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/1-gunde-adet-sokturucu.html Fri, 07 Dec 2018 14:20:30 +0000 1 Günde Adet Söktürücü; Bazı kadınların adet dönemleri düzensiz kanamalar ve şiddetli ağrılar ile geçer. Özellikle stresli olunulan dönemlerde adet kanamalarında gecikme, erken olma veya az az kanama gelmesi gibi problemler il 1 Günde Adet Söktürücü; Bazı kadınların adet dönemleri düzensiz kanamalar ve şiddetli ağrılar ile geçer. Özellikle stresli olunulan dönemlerde adet kanamalarında gecikme, erken olma veya az az kanama gelmesi gibi problemler ile karşı karşıya kalınır. Adet (regl) vücutta sağlık döngüsü için gerekli bir süreçtir. Her ay adet döneminde kadınlar vücuttaki pis kanı dışarı atar. Adet dönemi ağrıları veya kanama düzensizlikleri için kimyasal ilaçlar yan etkilerinden dolayı çok sık tercih edilmez. Adet söktürücü olarak kullanılabilen oldukça fazla faydalı bitki vardır.

1 Günde Adet Söktürücü Bitkisel İlaçlar ve Kullanım Şekilleri

Kurutulmuş papatya ve kurutulmuş biberiye bitkilerinden elde edilen bir karışım kaynar su içinde bekletilir, demlenir. Bu kürü içmek 1 günde adet söktürmede oldukça etkili bir yöntemdir.
At kuyruğu otu su içinde kaynatılarak demlendikten sonra tüketilebilir. At kuyruğu otu ile hazırlanan çay hem adet sancısı hem de adet söktürücü olarak kullanılabilir.
Kurutulmuş civan perçemi otu ile çörek otu karışımı kaynamış su içine atılıp, ocakta 5 dakika kadar daha kaynatılır. Ardından demlenmesi için biraz daha bekletilir. Ve sonra bir fincan kadar içmek 1 günde adet söktürmek için yeterli olacaktır.
Çiriş otu kaynatıldıktan sonra bal ile karıştırılıp içildiği zaman adet söktürücü özelliğinde olur.
Bal ile tatlandırılmış ve kaynatılmış olan kekik bir günde 3 defa içildiği zaman adet kanamasını söker ve adet ağrılarını da azaltır.
Bunların dışında doktor tavsiyesinde kullanılabilen bazı adet söktürücü ilaçlar da vardır. Bu ilaçları hamile olma şüphesi olanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Bu ilaçlar rahim duvarına baskı yapar ve atıkların sökülüp atılmasına yardım eder. 

1 günde adet söktürücü olan bu ilaçlardan bazıları; 
 • Tarlusal 5 mg Tablet
 • Duphaston 10 mg Tablet
 • Apranax Fort 550 mg Tablet
 • Luteynyl 5 mg Tablet 
 • Advil Liquigel 200 mg 20 kapsül
]]>
Adet Söktürücü Yiyecekler https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-yiyecekler.html Sat, 08 Dec 2018 09:53:22 +0000 Adet Söktürücü Yiyecekler, günümüzde hemen hemen her kadının düzenli olarak her ay geçirmiş olduğu bir durum olmaktadır. Bazen her ne kadar gecikme yaşasa bile korkulacak bir durum  olmadığını  herkes bilmektedir. Adet gec Adet Söktürücü Yiyecekler, günümüzde hemen hemen her kadının düzenli olarak her ay geçirmiş olduğu bir durum olmaktadır. Bazen her ne kadar gecikme yaşasa bile korkulacak bir durum  olmadığını  herkes bilmektedir. Adet gecikmesi genellikle hızlı alınan yada verilen kilo durumunda değişen hormonlar nedeniyle meydana gelir. Ancak bunun yanı sıra yediğimiz yiyeceklerden de kaynaklı adet gecikmesi yada adet görmeme yaşanır. Her kadın adet gününü  oldukça dikkatli  bir şekilde kontrol etmelidir. Çünkü adet olamama hemen hemen her ay yaşanan bir durum haline gelmiş ise uzman bir doktor la gidilerek kontrol olunmalıdır. Her ay adet olamama kişide hem vücut olarak olumsuz şeylere neden olur hemde kişide sinir, stres, aşağılık vb durumlara neden olmaktadır. Ancak kişi sadece bir iki defa adet olamama gibi bir durum ile karşılaşıyor ise ilk olarak evde kendisi yiyecekler hazırlayarak adeti söktürebilir. Bu durumda hemen iğne ve ilaçlara ihtiyaç duyulmamalıdır. Ancak adet söktürmeden önce kişi hamile olup olmadığını test yaparak yada yaptırarak kesinleştirmis olması lazım. Çünkü kişide gebelik gözlemlenir ise ve bunun farkında değilse adet söktürücü kullanırken gebeliğe son verilebilir. 

Adet söktürücü  yiyecekler nelerdir 

Adet söktürücü yiyecekler günümüzde oldukça çoğunlukta ve her bayanın rahatlıkla hazırlayabileceği kadar pratik ve basit olmaktadır. Bu tarz yiyecekler ve içecekler genellikle bitkisel olmaktadır. 
 • Nar: En çok günümüzde sevilen meyvelerden biri olan nar adete 10-15 gün kala günlük olarak bol miktarda tüketilmelidir. Eğer nar yenilemiyor ise suyu elde edilerek günde 2-3 bardak içilebilir.
 • Aloe vera: Bu bitki ise adet söktürücü özelliği ile menstruasyon dan sorumlu olup hormonların artmasına neden olmaktadır. Aleo vera bitkisinden bir yaprak alarak uzun bir şekilde kesilir ve içerisinde oluşan jeli çıkartarak 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırılır ve sabah aç  karına yenilmelidir ve en az 2-3 ay devam edilmelidir.
 • Rezene tohumu: Rezene tohumu genellikle adetin düzenlenmesine ve kanamanın gelmesi için Rahmi uyarmaktadır. Rezene tohumunu 2 yemek kaşığı alarak 1 su bardağı suya eklenir ve bir gece bekletilir. Daha sonra süzülür ve günlük olarak tüketilir. Ancak bunun yanı sıra rezene tohumu ezilerek bal ile karıştırılarak da yenilebilir. 
 • Maydanoz: Bu sebze genellikle boş bir şekilde yenildiği zaman bile oldukça faydalı olacaktır. Ancak bunun yanı sıra maydanoz kaynatılır suyu elde edilerek de fada sağlanabilir. 
 • Alıç: Meyvelerden sevilen biri haline gelen alıç rahimi uyarıcı etkisiyle adet günlerine yakın zamanda  bol miktarda tüketilebilir. Ancak birde kürü hazırlanabilir. Adet gününüzü 10 gün kala bir miktar alıç kaynar suya koyularak 10 dakika bekletilir daha sonra tüketilir.
Adet söktürücü yiyecekler vücudunuzdaki hormonları dengeleyerek kısa sürede adet görmenizi sağlayarak ilaç yada iğnelere gerek kalmadan çözülmüş olur. Evde hazırlanan bu yiyecekler hem kişide yan etki olusturmayıp hemde sağlıklı bir halde adet görmenize yardımcı olur. 
]]>
Bitkisel Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/bitkisel-adet-sokturucu.html Sun, 09 Dec 2018 04:08:48 +0000 Bitkisel adet söktürücü, her bayan ergenlik çağında başlayıp menepoz dönemine kadar adet dönemini yaşar. Elinde olmayan bazı nedenlerden dolayı adet dönemlerinde gecikmeler nedeniyle bir sürü problemler yaşarl Bitkisel adet söktürücü, her bayan ergenlik çağında başlayıp menepoz dönemine kadar adet dönemini yaşar. Elinde olmayan bazı nedenlerden dolayı adet dönemlerinde gecikmeler nedeniyle bir sürü problemler yaşarlar. Gecikme kadınlarda, pisikolojik ve fiziksel olarak sorunlar ortaya çıkar. Kadınlarda gerginlik, ruhsal sıkıntılar, ciltte sivilcelenme, vücutta şişkinlik, sinirlilik halleri olur. Adet gecikmesi günlük hayatı olumsuz etkiler. Adet gecikmesi sıkıntısı yaşayan kadınlar çareyi adet söktürücü bitkilerde ararlar. Adet söktürücü bitkiler kullanılır. Aşağıda belirtilen bitkiler adet sancısı ve gecikmeleri önlemek için kullanılır.

Bitkisel adet söktürücü

Papatya: Adet söktürücü özelliği vardır. Papatya çay gibi demlenerek günde iki, üç bardak içilir. Papatya çaylarının sallama olanları da kullanılabilir.

At kuyruğu otu: Tadı sert ve biraz buruktur. Adet söktürücü olarak kullanılır. Su ile kaynatılır çay şeklinde demlenerek içilir.

Kekik: Üç öğün sabah, öğle, akşam kekik suyu demlenerek içilir. Adet sökücüdür olarak çok tercih edilir.

Biberiye: Çay şeklinde kaynatılarak tüketilir. Adet öncesinde veya adet sonrasında içilir. Vücuda rahatlama sağlar. 

Dere otu: Dere otu havanda dövülür, suyla kaynatılır. Kaynayan dere oyu süzgeçten geçirilir ve içilir. Adet sökücü olarak çok etkilidir.

Maydanoz: Maydanoz kaynatılarak demleme işlemi yapıldıktan sonra içilir. Adet sökücü olarak yaygın olarak kullanılır.  

Kuş dili : Adet sökücü olarak kullanılır. Çay olarak demlenerek içilir. Stresten uzak tutar. 

Nane: Çay olarak demlenerek içilir. Adet söktürücü özelliği herkes tarafından bilinir. Çok yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Rezene: Rezene çayı olarak demlenerek içilir. Çok rahatlatıcı özelliği vardır, kişiye sakinlik verir. Adet sökücü olarak kullanılmaktadır.

Kereviz: Kereviz rendelenerek tavada kavrularak su katılır, kerevizin yumuşaması beklenir ve yenir. Kereviz öğünlere bölerek yenirse adet söktürücü özelliği daha çabuk ortaya çıkar. 

Civan perçemi: Adet sökücü olarak çay gibi demlenerek tüketilir.

Anason: Anason çay olarak tüketilir. Adet söktürücü özelliği yüksektir. 

Taze üvez: Taze üvezin meyvelerini yemek adet söktürür.

Zerdeçal: Zerdeçal toz haline getirilerek veya çay olarak tüketilir.

Madımak otu: Balla karıştırılarak aç karnına bir su bardağı içilerek kullanılır. Adet sökücü özelliği vardır.

Hatmi çiçeği: Çay olarak demlenerek içilir. Adet sökücüdür. 

Havuç tohumu: Her gün çay olarak üç veya dört bardak içilir. Adet söktürücü olarak çok etkilidir.

]]>
Adet Söktürücü Bitki Çayları https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-bitki-caylari.html Sun, 09 Dec 2018 04:28:59 +0000 Adet söktürücü bitki çayları, kadın çok hassas ve nazik bir vücuda sahip olduğundan dolayı, adet döneminden olumsuz yönde etkilemektedir. Adet döneminin gecikmesi bir takım nedenlerden dolayı oluşabilir. Bazen bir hastalık ba Adet söktürücü bitki çayları, kadın çok hassas ve nazik bir vücuda sahip olduğundan dolayı, adet döneminden olumsuz yönde etkilemektedir. Adet döneminin gecikmesi bir takım nedenlerden dolayı oluşabilir. Bazen bir hastalık bazen bir ilaç ve bazen de iklim koşulları göz önünde bulundurularak adet gecikebilir. Tabii buna da iç hastalıklar ve zihinsel hastalıklar eklendiği zaman adet gecikmesi kaçınılmaz bir durum olacaktır. Bunların beraberinde hamilelikte önemli bir faktördür. Bu duruma maruz kalan bir kadının zaman kaybetmeden bir jinekoloji uzmanına görünmesin de fayda vardır. Bundan ziyade kadının evde yapacağı bitkisel çaylarla doğal adet söktürücü tedavi yöntemi uygulayabilir. Adet söktürücü bitkisel çay kullanan kadının hemen bu reaksiyonu kendinde görmeyebilir. O yüzden birkaç gün sabretmesi gerekebilir.

Adet söktürücü bitki çayları 
 • Adaçayı: Adet söktürücü bir doğal sayı olup olmadığı tartışılmaktadır. Ancak yapılan araştırmalar göre adaçayının adet söktürücü için  etkili bir çay olduğunu da ortaya çıkmıştır. Adaçayının adet söktürme de etkili olabilmesi için çoban ve aslan pençesi ile  bir tutam olacak şekilde 2 bardak kaynar suyun içine attıktan sonra beş dakika kaynatılır. Kaynayan bu çay ılındıktan sonra hiçbir şeker katmadan ve adet dönemi yaklaşmadan önce sabah ve akşam olacak şekilde içilmelidir. Eğer adet döneminin birkaç gün öncesine adaçayı kullanılırsa adet sökmede yardımcı olacaktır. 
 • Soğan kabuğu çayı: Bozulmamış ve kaliteli soğan kabuğuyla adet söktürmek mümkündür. Bir bardak suyu bir tutam soğan kabuğunun üzerine dökmeli ve yaklaşık olarak 15 dakika kadar kaynamasını beklenmelidir. Soğan kabuğu çayı iyice demlendikten sonra her sabah kahvaltıdan sonra yarım saat önce içilmesi gerekir. Aynı zamanda soğan kabuğunu yeşil ve siyah çayın içine karıştırılarak da demlenebilir. 
 • Kekik çayı: Kekik çayı bitki çayları arasında en etkili çay türüdür. Cezveye biraz kekik koyduktan sonra üzerine bir su bardağı su koyduktan sonra demlemesini bekleyeceğiz. Daha sonra süzgeçle süzüyoruz. Ama bunu yapmadan önce iyide demlenmesi gerekir. Günde iki kez olacak şekilde kullanılmalıdır. Aktarlardan alınacak kekik daha sağlıklı ve faydalı olacaktır. 
 • Dereotu çayı: Dereotuyla adet söktürücü çay yapmak oldukça kolay olup aynı zamanda çok faydalıdır. Dereotu adet döneminde ödemi gidermektedir. Adet söktürücü olmakla beraber adet sancılarının azalmasına yardımcı olmaktadır. 2 çay kaşığı dereotunu iyice dövüldükten sonra 1 çay bardağı kaynamış suya atılır. Daha sonra bardağın ağzı kapatılarak demlenmeye bırakılır. Yapılan bu dereotu çayı günde 3-4 defa içilmesi gerekir. Faydası kısa zamanda görülecektir. 
 • Solucan otu çayı: Bu bitki türünün adet söktürücü üzerinde çok faydalıdır. Tarifi oldukça basittir. 2 yemek kaşığı solucan otunun üzerine bir su bardağı kaynamış su koyulur ve yaklaşık olarak 30 dakika demlenmesi için bırakılır. Solucan otu çayını günde 3 kere olacak şekilde bir çay bardağı olarak, yemeklerden yarım saat önce kullanılması gerekir. Kısa sürede etkisi görülecektir.
]]>
Dereotu Çayı Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/dereotu-cayi-adet-sokturucu.html Sun, 09 Dec 2018 23:04:37 +0000 Dereotu Çayı Adet Söktürücü,  Belli bir yaş sınırları içindeki ergenlik döneminde ve menopoz öncesi aralığındaki zaman kavramında her kadın adet görmektedir. Vücuttaki kirli kanın atılmasına yön veren kadınlara özgü Dereotu Çayı Adet Söktürücü,  Belli bir yaş sınırları içindeki ergenlik döneminde ve menopoz öncesi aralığındaki zaman kavramında her kadın adet görmektedir. Vücuttaki kirli kanın atılmasına yön veren kadınlara özgü bu dönem bazı sebepler ile birlikte düzensiz hale gelmektedir. Bunun önlenebilmesi için dereotu çayı adet söktürücü bitkisel anlamda yarar sağlar. Bu bitki mineral bakımından oldukça zengindir. Adet dönemini düzenleme özelliği de vardır. Ayrıca sindirime de yardımcı olur. İshal, şişkinlik, öksürük gibi rahatsızlıkların önüne geçebilir. Adet ağrılarını hafifletici etkisi vardır. İdrar yolundaki enfeksiyonları temizleme görevi vardır. Fazla tüketildiğinde mide asidi zarar görür. Dereotu çayının kullanımı genellikle adet düzenleyici etkisi olmasıdır. 

Dereotu Çayı Adet Söktürücü Yan Etkileri 

Çok sık bir şekilde tüketimi tavsiye edilmez. Bu yüzden kadınların, erkeklerin ve çocukların kullanması hiç iyi olmaz. Önemli ve kalıcı sağlık problemleriniz varsa bu çay sizi iyileştireceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü fazla tüketimi kalıcı sağlık problemlerine sebebiyet verebilir. Ayrıca iltihaplanmaya da neden olur. Dereotu çayının cilde iyi geldiğini söylüyorlar ama aslında cildi zedelenmesine neden olmaktadır. Bu yüzden bu bitkiyi doktor kontrolü altında almanız en doğru yöntem olacaktır. Sadece doktorunuza danışarak kullanmanız sizin ve sağlığınız için gereklidir. Ayrıca dere otu çayı cildin güneş yüzünü gördüğü anda zarar verebilecek kadar etkilidir. Yani güneşe karşı hassas bir cilt yapısına dönüşmesine neden olabilir. Bu nedenle fazla ve aşırı miktarda kullanılması kişilerde yorgunluğu ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda kişilerin bu bitkiyi ciltlerine uyguladıklarında alerjik durumlara da neden olur. Bu durum da bir rahatsızlık oluşuyorsa hemen doktordan yardım istemeli. Ve gereken tahliller yapılmalı. Eğer tanı konulmamışsa ciddi sağlık sorunlarının habercisidir. 
]]>
Adet Söktürücü Çörek Otu https://www.adetsokturucu.gen.tr/adet-sokturucu-corek-otu.html Mon, 10 Dec 2018 06:19:25 +0000 Adet Söktürücü Çörek Otu; Kadınların adet dönemlerinde çektikleri sancı ve ağrıları azaltmak, regl kanamasını düzene sokmak için kullanılan şifa kaynağı bitkiler bulunur. Fazla stres, soğuk alma gibi sorunlar nedeni ile Adet Söktürücü Çörek Otu; Kadınların adet dönemlerinde çektikleri sancı ve ağrıları azaltmak, regl kanamasını düzene sokmak için kullanılan şifa kaynağı bitkiler bulunur. Fazla stres, soğuk alma gibi sorunlar nedeni ile adet ağrılarının şiddetleri artar ve adet kanamasında kan durması gibi problemler ortaya çıkar. Özellikle stresli olduğu dönemlerde kadınlarda adette gecikme veya erken adet olma gibi durumlar yaşanır. Adet söktürücü olan bitkiler yardımı ile adet gecikmesinden yada adet esnasında kanamanın az olması gibi sorunların önüne geçilebilir. Adet söktürücü bitkiler; papatya ve biberiye karışımı, atkuyruğu otu, civan perçemi ve çörek otu karışımı, çiriş otu, sade çörek otu ve bal karışımı gibi daha bir sürü bitki kullanılabilir.

Adet Söktürücü Çörek Otu; Çörek otu; adet söktürücü olarak yalnız da kullanılabilir. Başka bazı bitkiler ile de kullanılarak adet söktürücü özelliği artırılarak kullanılır. Çörek otu hem adette hem de hamile kalma amacı ile sık olarak tercih edilen şifa kaynağı bir doğal ilaçtır. Çörek otu aynı bitki çayı gibi demlenerek günde 3-4 fincan arasında içilebilir. Böylece adet ağrıları azalır ve kanama artar.

Eğer adet süreniz gecikti ise ve bir türlü sökülmüyorsa tedavi için çörek otu ve civan perçemi karıştırılarak tüketilebilir. Çörek otu ve civan perçemi birlikte kaynatılır ve içilir. Bu kürü içmekte zorlanıyorsanız içerisine bal ekleyip tatlanmasını sağlarsanız daha kolay içersiniz. Bu karışım adet söktürmenin yanı sıra kısır olan kadınların da kullanabileceği bir kürdür. Çörek otu tohumları ile balı karıştırıp hazırlanan kür adet söktürücü niteliğinde olan en yararlı kürlerden birisidir. 
]]>
Civan Perçemi Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/civan-percemi-adet-sokturucu.html Mon, 10 Dec 2018 13:16:23 +0000 Civan Perçemi Adet Söktürücü; Civan perçemi birçok hastalık için tavsiye edilen şifa deposu bir bitkidir. Civan perçemi özellikle kadınlar için mucizevi bir bitkidir. Bu faydalarının en bilineni kadınların adet dönemlerinde Civan Perçemi Adet Söktürücü; Civan perçemi birçok hastalık için tavsiye edilen şifa deposu bir bitkidir. Civan perçemi özellikle kadınlar için mucizevi bir bitkidir. Bu faydalarının en bilineni kadınların adet dönemlerinde adet söktürücü özellik göstermesidir. Adet söktürücü özelliği dışında; gribal hastalıklarda, ani giren kramplarda, yüksek ateş rahatsızlıklarında, böbrek sorunları, diş ağrıları ve zarar görmüş ciltlerde, hazımsızlık, mide ekşimesi, iştah kaybı, kas spazmları gibi problemleri için tedavi amaçlı kullanılır. 
Civan perçemi adet kanamalarını düzene sokar ve adet döneminde çekilen ağrıların şiddetini hafifletir. Daha rahat ve kolay bir adet dönemi yaşanmasına yardım eder. Civan perçemini kullanan kadınlar adet dönemlerinde hiçbir sıkıntı ile karşılaşmazlar. Özellikle geciken adet kanamalarında civan perçemi çayı adet söktürücüdür. Ergenlik çağında ve menopoz dönemindeki adet düzensizliklerinde civan perçemi en faydalı bitkidir. Ayrıca civan perçemi menopoz döneminde sıklıkla karşılaşılan psikolojik problemlere de iyi gelen yanı vardır. Civan perçemi bitkisi hamile kalma düşüncesinde olanlar ve hamile olan kadınların tüketmemesi gereken bitkiler arasında yer alır.

Civan Perçemi  Adet Söktürücü Nasıl Hazırlanır

Adet söktürücü olarak civan perçemi çayı içilebilir. Civan perçemi çayı; taze bitkisi ile, kurutulmuş olarak, bitki kabuğu yada civan perçemi tohumları ile hazırlanabilir. Taze civan perçemi kullanılacak ise bir fincan civan perçemi çayı için yarım fincan civan perçemi kullanılır. Kurutulmuş civan perçemi kullanılacak ise bir fincan civan perçemi çayı için 2 çay kaşığı kadar kurutulmuş civan perçemi kullanılır. Kabuk kullanılacak ise bir fincan civan perçemi çayı için 1 çay kaşığı kadar kabuk kullanabilirsiniz. Tohum kullanılacak ise bir fincan civan perçemi çayı için 2 çay kaşığı tohum kullanılabilir. Kaynamış olan suya içerisine tercihinize göre istediğiniz şekilde belirtilen ölçülerde civan perçemi atılır ve 5 dakika kadar demlenmesi beklenir. Demlendikten sonra civan perçemi çayı içilmeye hazırdır.

Civan Perçemi Adet Söktürücü Olması İçin Ne Zaman İçilmeli

Adet dönemi başlamadan yaklaşık üç gün önce civan perçemi çayı içilmeye başlanır ve adet dönemi bitene kadar civan perçemi çayı içilmelidir. Adet dönemi başlamadan üç gün önce her gün hem sabah hem de akşam bir fincan içilir. Her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Eğer adet dönemi çekilen ağrıların şiddeti fazla oluyorsa civan perçemi çayını içmeye 3 gün değil de bir hafta önceden içmeye başlayabilirsiniz.

Civan Perçeminin Yan Etkileri
 • Cildi güneş ışınlarına karşı daha duyarlı hale getirir.
 • Hamilelikte düşük olma riskini artırır.
 • Bebek emzirme döneminde içilmemelidir.
 • Aster ailesine ait olan bitkilere (papatya, krizantem ve yakubotu gibi) alerjiniz var ise civan perçemi bitkisine karşı da alerjiniz olabilir, dikkat ediniz.
]]>
Maydanoz Kürü Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/maydanoz-kuru-adet-sokturucu.html Tue, 11 Dec 2018 03:10:54 +0000 Maydanoz Kürü Adet Söktürücü, Maydanoz doğal bir antibiyotik olup, vücudu bakteri ve mikroplardan temizleyerek, rahimde oluşan enfeksiyonların yol açtığı iltihapların temizlenmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda adet olamayan Maydanoz Kürü Adet Söktürücü, Maydanoz doğal bir antibiyotik olup, vücudu bakteri ve mikroplardan temizleyerek, rahimde oluşan enfeksiyonların yol açtığı iltihapların temizlenmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda adet olamayan kişide, şişlik ve rahimde ağrı oluşmaya başlar. Bunun nedeni adet kanının dışarı atılmamış olmasıdır. Maydanoz kürü adet söktürücü olarak kullanılan çok değerli bir bitkidir. Maydanozun sapı ile hazırlanan kür, kısa bir süre içinde kişinin rahminin temizlenmesini ve adet olmanın önündeki engelleri kaldırarak kişinin kısa bir süre içinde adet görmesini sağlayacaktır. Maydanoz kürü adet söktürücü için kullanılırken aynı zamanda tam bir antioksidan etkisi oluşturacağından vücudun toksinini dışarı atılmasını da sağlayacaktır. 

Maydanoz Kürü Hazırlanışı:

Maydanoz kürü çoğunlukla adet olamayan kişilerin hazırladıkları ve aç karnına tükettikleri bir kürdür. Bu nedenle maydanoz kürü adet söktürücü bir etkiye sahiptir. Bunun için yarım demet maydanozu güzelce yıkadıktan sonra saplarını tahta bir bıçak ile veya el ile kopararak kesin. Daha sonra maydanoz saplarının üzerinde bakteri veya mikrop olmaması için sirkeli suda bir kaç dakika bekletin. Daha sonra tekrar duru su ile yıkayarak bir cezvenin içine koyun. Cezvenin üzerine bir su bardağı su ekleyerek maydanoz sapını kaynaması için ocağın üzerine alın. Maydanoz kürü kaynadıktan sonra ocağın altını kısarak bir kaç dakika daha kaynamaya bırakın. Daha sonra ocağın altını kapatarak cezvenin kapağını kapatın. Daha sonra maydanoz kürünün suyunu bir süzgeç yardımı ile süzerek tezgahın üzerine koyun. Daha sonra ılık olana kadar yaklaşık olarak 10 dakika beklettikten sonra ılık olarak tüketin.
Maydanoz kürü adet söktürücü, fayda verebilmesi için, öncelikle maydanoz kürünü taze olarak sabah aç karnına ve gece yatmadan önce olmak üzere günde iki defa hazırlayıp taze olarak tüketin. Böylelikle etkisini daha çok gösterecektir. Maydanoz kürü adet söktürücüyü 15 gün boyunca ara vermeden içmeniz rahmin temizlenmesini ve bir diğer adet dönemine kadar enfeksiyon oluşmasını engeller. Böylelikle diğer adet dönemini rahat geçirmeniz sağlar. 
]]>
Çörek Otu Bal Karışımı Adet Söktürücü https://www.adetsokturucu.gen.tr/corek-otu-bal-karisimi-adet-sokturucu.html Tue, 11 Dec 2018 15:59:02 +0000 Çörek Otu Bal Karışımı Adet Söktürücü,  değerli bitkisel ürün kapsamında yer alan çörek otu bal ile buluştuğunda hem eşsiz bir lezzet sağlar. Hem de adet düzensizliğini giderilmesinde yardımcı olur. Ergenlik döneminde Çörek Otu Bal Karışımı Adet Söktürücü,  değerli bitkisel ürün kapsamında yer alan çörek otu bal ile buluştuğunda hem eşsiz bir lezzet sağlar. Hem de adet düzensizliğini giderilmesinde yardımcı olur. Ergenlik döneminden itibaren kırklı yaş grubuna kadar her kadın adet dönemi geçirir. Sağlık bakımından bir rahatsızlığı olmayan kadınlar menopoz dönemine kadar adet görür. Birtakım nedenlerden dolayı adet döneminde aksama meydana gelebilir. Bu durumda bahse konu olan bu bitkisel çözüm yolu vücuda iyi gelerek kan damarlarının açılıp adet düzeninin yerine gelmesini sağlar. Bazı hastalıklar, ameliyat, ilaç kullanımı, stres ve olumsuz hava koşullarına maruz kalınması gibi birçok sebepten ötürü meydana gelen adet gecikmesi çörek otu bal karışımı adet söktürücü etkisi ile ortadan kaldırılabilir. Hatta herhangi bir adet düzensizliği olmasa dahi adetin birkaç gün erkene çekilmesi mümkündür. Bu hususta çörek otu bal karışımının düzenli tüketimi şarttır.

Çörek otu bal karışımı sayesinde kirli kan adet aracılığı ile dışarı atılır. Öte yandan vücuttaki şişlik ve ağrı oluşumu yok olur. Bununla birlikte temiz kan akışının vücutta ilermesi için bu bitkisel karışım yarar sağlar. Her yaştan kadının rahatlıkla kullanabileceği bu ürün belirli dozda ayarlanıp her gün düzenli bir şekilde tüketildiğinde adetin kısa sürede vücuttan sökülüp atılmasına kaynaklık eder.

Çörek Otu Bal Karışımı Adet Söktürücü Nasıl Yapılır

Çörek otunun içerdiği vitamin ve mineraller vücut için oldukça faydalıdır. Bunun yanına bir de organik bal eklendiğinde enerji deposu niteliğinde karışımın elde edilmesi kaçınılmaz bir hal alır. Hem sağlıklı ve dirençli vücut için, hem de adet sökümü hususunda fayda sağlayan çörek otu bal karışımı kolaylıkla hazırlanmaktadır.

Çörek Otu Bal Karışımı İçin Gerekli Malzemeler
 • 1 yemek kaşığı çörek otu
 • 3 yemek kaşığı süzme bal
 • 1 su bardağı kaynamış su
Hazırlanışı: Çörek otu ezme usulü ile yumuşak bir kıvama getirilir. Daha sonra bardağa alınarak üzerine bal ve kaynamış su ilave edilerek karıştırılır. Elde edilen bu enfes karışım günde iki defa aç karın ile tüketilmelidir. Öte yandan hafif egzersiz hareketleri yapılırsa çörek otu bal karışımının etkisi vücudun her noktasına yayılarak kısa sürede adet söktürücü işlevini yerine getirir.
]]>